189 Kişinin Yaşamını Yitirdiği Kazada Skandal!

Endonezya’da 189 kişinin yaşamını yitirdiği kazada ailelere, tazminat davası açamamaları için belgeler imzalatıldığı ortaya çıktı.

Endonezya’da Lion Air havayollarına bağlı Boeing 737, Jakarta şehrinden ayrıldıktan 13 dakika sonra denize düşerek paramparça olmuştu. Kazada 189 kişi yaşamını yitirirken, olaydan sonra birkaç hafta içerisinde ailelere tazminat davası açamamaları için belgeler imzalatıldığı ortaya çıktı. Ailelerin avukatlarının açıklamalarına göre 50’ye yakın aile, tazminat davası açamamaları için önlerine getirilen belgelere imza attı.

Aileler, kendilerine teklif edilen parayı alabilmek için Boeing veya Lion Air şirketlerine dava açamamalarını sağlayan belgelere imza attı. Yakınlarını kaybeden ve maddi olarak zor duruma düşen ailelerin anlaşmaya imza atmak zorunda kaldıkları belirtiliyor.

AİLELER KANDIRILDI

Kazada kocasını kaybeden Merdian Agustin isimli kadın gazetecilere verdiği demeçte, şirket avukatlarının belgelere imza atmak için onu ikna etmeye çalıştıklarını anlattı. Agustin, imzalamak için önüne belgeler getirildiğini anlatırken, “Önüme bakmam gerektiğini, birkaç saat içerisinde parayı alacağımı söylediler. Belgelere imza atmayı kabul etmedim. Benim parayla bir işim yok, ben kocamın ölümüne sebep olanların cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu. Belgelere imza atan ailelerin 115 bin dolar aldıkları öğrenildi. Ailelerin Endonezya yasalarına göre her halükarda en az 88 bin dolar alacak olmaları, şirket avukatlarının aileleri kandırdığını ispatlıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı