adplus-dvertising

18 yıllık cinayet davasında yeni gelişme

Elazığ’da 18 sene önce kayıp ilanı verilen ve polisin titiz çalışması neticesi cinayete kurban gittiği tespit edilen Ruhi Canpolat’la alakalı davada tutuklu yargılanan eşi Azime Ş., sonradan evlendiği kocasının ağabeyi Cevdet Ş.’yi suçladı.
Takip et
18 yıllık cinayet davasında yeni gelişme
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

21 Mayıs 2003’te hakkında kayıp müracaatında bulunulan Ruhi Canpolat’ın uzun zaman bulunamaması üstüne Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, dosyayı 2 Şubat 2021’de tekrardan açtı. Cinayet Büro Amirliği ekiplerince 10 ay süren titiz çalışmalar neticesinde 2’si kadın 9 şüpheli belirlendi. Ekipler, 4 Kasım 2021’de 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyerek şüphelileri gözaltına aldı. Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde alınan ifadeler sırasında kayıp Ruhi Canpolat’ın (38) öldürüldüğü belirlendi.

Olayın sonrasında yakalanarak gözaltına alınan zanlıların ikinci duruşması Elazığ 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde devam etti. Duruşmaya tutuklu yargılanan zanlılar Cevdet Ş., Temur Ş. ve Azime Ş., taraf ve müşteki avukatları ile Ruhi Canpolat’ın yakınları katıldı. Duruşmada ifade veren Azime Ş., olayla hiçbir alakasının olmadığını, tek suçunun susmak olduğunu söyleyerek, Cevdet Ş.’nin kocası Ruhi Canpolat’ı tasarlayarak öldürdüğünü öne sürdü. Azime Ş., “Beyanlarda aleyhime olanları kabul etmiyorum. Bana iftira atılmaktadır. Benim bu olaylarla hiçbir alakam yoktur. Suçu bizim üstümüze atmaya çalışmaktadırlar. Benim tek suçum susmaktır ama hangi anne olsaydı benim gibi susardı. Eğer ben susmasaydım benim yerimde çocuklarım olacaktı ve çocuklarım belki de Cevdet’i vuracaklardı. Ben de bu vaziyetin yaşanmaması için senelerce sustum. Çocuklarım babalarının mezarını bilmeleri için sonradan konuştum. Suçum neyse verilsin. Olay günü evde yalnızca Cevdet vardı, her şeyi kendisi biliyor. Benim Ruhi ile son dönemlerde aram iyiydi. Ruhi işe girdikten sonra aramızda olan sıkıntılar azalmıştı. Cevdet bu olaya beni sürüklemek için üzerime ifade vermiştir. Cevdet’in doğruları anlatmasını istiyorum. Ben eşimi öldürmedim, Cevdet tasarlayarak kocamı öldürdü. Benim bu olayla bir alakam ve ilgim yoktur. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum” şeklinde konuştu.

18 yıllık cinayet davasında yeni gelişme

Tutuklu yargılanan Temur Ş. ise, “Üstüme atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Ben o dönem çalıştığım kargo şirketinde bir müddet sigortasız olarak çalıştım. Ben tüm ifadelerimde doğruları söyledim. Suçlamaları kabul etmiyorum, tahliyemi istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tutuklu yargılanan sanık Cevdet Ş. de tahliyesini istediğini aktardı. Mahkeme heyeti eksik hususların tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.