18 yaşındaki genç kız takma kirpik yüzünden kör olacaktı!

İngiltere’nin Liverpool kentinde meydana gelen olayda, güzel görünmek için takma kirpik uygulaması yapan 18 yaşındaki Jasmine Dewhurst, vücudunun kirpiklere alerjik reaksiyon göstermesi neticesi geçici olarak kör oldu. Takma kirpik uygulamadan önce alerji testi yapmayan 18 yaşındaki genç kız, gözlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya geldi.
Takip et
18 yaşındaki genç kız takma kirpik yüzünden kör olacaktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Liverpool’da yaşayan üniversite öğrencisi Jasmine Dewhurst’ün güzellik sevdası onu gözlerinden ediyordu. Bir güzellik merkezinde takma kirpik uygulaması yaptıran genç kızın vücudu alerjik reaksiyon gösterinde geçici olarak kör kaldı.

Genç kız takma kirpikler için kullanılan yapıştırıcıya karşı şiddetli bir alerjik reaksiyon gösterdi ve kirpik diplerinde gariplikler yaşamaya başladığını fark etti. Arkadaşının tavsiyesi üstüne oraya gittiğini belirten Jasmine Dewhurst, güzellik uzmanının kirpik takma işleminden önce herhangi bir uyarıda bulunmadığını ve alerji testi yapılması gerektiğinden hiç bahsetmediğini söylüyor.

KİRPİKLERİNİ KOPARARAK ÇIKARMAK MECBURIYETINDE KALDI

Daha doldun kirpik görünümü istediği için takma kirpik uygulaması yaptırdığını belirten genç kız, orada yapılan işlemden memnun kalmadığıı dile getiriyor. Yapılan işlemde, alt kirpik dipleri ve üst kirpik diplerinin birbirine yapışmasına neden olacak bir işlem uygulamıştı. İlk anda bu reaksiyonu göstermese de sonraki günlerde hiç beklemediği biçimde bu vaziyetle karşılaştı.

18 yaşındaki genç kız takma kirpik yüzünden kör olacaktı!

Jasmine, uygulamadan sonra aynaya baktığında hiç beğenmediğini, beklediğinden daha çok kirpik olması sebebiyle otomobile geçtiğinde kimilerini kendi doğal kirpiklerini de kopararak çıkarmak mecburiyetinde kaldığını belirtiyor.

Bu olaydan sonra ortalama bir hafta boyunca normal biçimde yaşamına devam etse de giderek gözlerinde yanma, kaşıntı ve sulanma hissetmeye başladığını belirten Jasmine, bir sabah uyandığında gözlerini asla açamadığını fark etti. Gözlerinin tamamen kapanmış olduğunu anladığında paniklemeye başladı.

“GEÇİCİ KÖRLÜK YAŞADIM”

Kirpik diplerinde kullanılan yapıştırıcının bütün gözlerini kapattığını ve tamamen göz kapaklarını yapıştırdığını fark etti. Tuzlu su gibi uygulamaları denese de hiçbir işe yaramadı ve sonrasında daha çok panik duygusu yaşamaya başladı. Bu nedenle geçici körlük yaşayan genç kadın, doktorunu ziyaret etti.

18 yaşındaki genç kız takma kirpik yüzünden kör olacaktı!

Doktorunun tavsiyesiyle ilerleyen genç kadın, çok yoğun bir alerjik reaksiyon yaşadığını ve bu sebeple birçok krem, göz damlası gibi ilaçlar kullansa da uzun zaman boyunca etkisinden çıkamadığını anlattı.

“EMİN OLMADAN KESINLIKLE YAPTIRMAYIN”

Kirpikleri taktırmak istediğinde bu şekilde bir şeyle karşılaşacağını kesinlikle tahmin edemediğini belirten Jasmine, önce yalnızca basit bir kaşıntı gibi düşünse de esasında çok acı verici ve korku dolu bir deneyim olduğunu söyledi.

18 yaşındaki genç kız takma kirpik yüzünden kör olacaktı!

Yapıştırıcının etkisi ise o kadar yoğundu ki kullandığı kirpik çıkarıcı seruma karşın, ortalama bir ay boyunca tamamı çıkarılamamıştı. Tahriş düzeyinin hala iyileşmediğini, hala şişen ve kaşınan gözlere sahip olduğunu söylüyor. Üstelik kirpiklerinin büyük bir çoğunluğunu da kaybetmişti. Hala yoğun bir iyileşme sürecinden geçen genç kadın, ilerleyen dönemlerde kirpiklerinin tekrardan aynı biçimde çıkabilmesini umut ediyor.

Jasmine, gözlerini tamamen kaybetmediği için talihli olduğunu düşünse de öbür insanları, alerji testleri yaptırmadan ve gerçekten emin olmadan bu işlemleri yapmamaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.