18 yaş altına ve 65 yaş üstüne toplu taşıma yasak mı?

18 yaş altı ile 65 yaş üstü için geçerli olan toplu taşıma yasağı ile ilgili beklenen açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı kademeli normalleşme genelgesi içerisinde bu yaş grupları içerisinde bulunan kişilerin toplu ulaşım kullanıp kullanamayacaklarını belirtti. Peki, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu ulaşım yasak mı? 18 yaş altı toplu ulaşım yasağı devam edecek mi, 65 yaş üstü toplu taşıma serbest m
Takip et
18 yaş altına ve 65 yaş üstüne toplu taşıma yasak mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

18 yaş altı ve 65 yaş üstü sokak kısıtlamaları ile ilgili yeni gelişmeler yaşanırken toplu ulaşım kullanma durumlarındaki kısıtlamada devam kararı alındı.

Buna göre 18 yaş altı için sokak kısıtlaması kaldırılırken 65 yaş üstü içinse sadece 2 doz koronavirüs aşısı olanlar sokak kısıtlamasından muaf olacaklar. Aşı olmayan 65 yaş üstü kişilerse sadece 10:00-14:00 arası dışarı çıkabilecekler. Peki, bu yaş grubundakiler toplu taşıma araçlarını kullanabilecek mi?

18 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ TOPLU TAŞIMA SERBEST Mİ, YASAK MI?

17 Mayıs- 1 Haziran arası uygulanacak tedbirlerin yer aldığı genelgeye göre: 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler/çocuklarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmemesi…”

Buna göre 65 yaş üstü ile 18 yaş altı toplu taşıma yasağı devam edecek.

İçişleri Bakanlığı Kademeli Normalleşme Genelgesi’ni yayımladı. Genelgeye göre, kademeli normalleşme döneminde; hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 21.00­5.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 21.00’den başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

18 yaş altına ve 65 yaş üstüne toplu taşıma yasak mı?

18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Buna göre, 18 yaş altı, hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) saat 05.00’ten 21.00’e kadar sokağa çıkabilecekler. 18 yaş altı Cumartesi ve pazar günü diğer herkes gibi yasak kapsamında olacaklar.

18 YAŞ ALTI TOPLU TAŞIMA KULLANABİLECEK Mİ?

Genelgeye göre, Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklar.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI? TOPLU TAŞIMA SERBEST Mİ?

İçişleri Bakanlığı’nın kademeli normalleşme genelgesinde şu bilgilere yer verildi:

“Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.”

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR AŞI İÇİN SOKAĞA ÇIKABİLİR Mİ?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde 65 yaş üstü aşı hakkı olanlar için şu açıklama yapıldı:

“Aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Aşı hakkı bulunmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ise hafta içi günlerde sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler olup, hafta sonları tam gün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olacaklardır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.