18 Odalı Yalıya Sığamayınca Satmaya Karar Verdi

Kuleli Yalısı’nın 94 yaşındaki sahibi, ailesinin yapıya sığamaması nedeniyle evini 190 milyon lira bedelle satmaya karar verdi.

Boğaz’daki dillere destan 600 yalıdan bir tanesi olan Kuleli Yalısı yeni sahibini bekliyor. 190 milyon lira bedelle satışa çıkarılan yalının 1 aydır satışta olduğu öğrenilirken ismi gizli tutulan ailenin yalılarını satış sebebi ise bir hayli ilginç. Tam 14 odasının yanı sıra 4 de büyük salonu bulunan ve bahçesinde 2 de havuza sahip olan yalının satışa çıkarılma sebebi, ailenin bu yalıya sığmaması.

1970’li yılların başında bu yalıyı satın alan aile, yıllar içinde çoğalınca 14 oda yetmemeye başladı ve yalı satışa çıktı. 910 metrekare kapalı alanı ve 750 metrekare arsa payı bulunan yalının satış fiyatının ise standartların altında olduğu vurgulanırken hala bu yalıya alıcı çıkmaması uzmanlar tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.

TÜM YALILARI YABANCILAR ALIYOR

Kendine özel iskelesi ve 24 metrelik deniz şeridi bulunan yalının 94 yaşındaki sahibi ise halen daha bu yalıda ikamet ediyor. 2 derece sit alanı konumundaki yapının yeni sahibi ise merakla bekleniyor. Bu senenin ilk 6 ayında Boğaz yalılarının yabancılara satışının yüzde 83 oranında artması ise dikkat çekiyor. Bölgede çalışan gayrimenkul uzmanlarına göre Kuleli Yalısı’na 190 milyon lirayı verecek de yine yabancı bir isim olacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı