18 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayıları belli oldu

18 Mayıs vaka sayısı kaç, koronavirüs güncel tablosu açıklandı! tabloya göre vaka sayısı 1.158 olurken yaşamını yitirenlerin sayısı 31 oldu. Test sayısı ise 25.141 olarak bildirildi.

Corona virüsü vaka sayısı, entübe hasta, ölü sayısı, iyileşen hasta sayısı gibi kritik veriler her gün Sağlık Bakanlığı corona virüs tablosu aracılığı ile kamuoyuyla paylaşılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üstünden, her gün akşam saatlerinde corona virüsü vaka sayıları paylaşımı, vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. Özellikle, corona virüsü vaka sayısı ile test sayısı karşılaştırıldığında, vaka artış hızı azalırken, aktif vaka sayısı da azalıyor. Peki, 18 Mayıs Pazartesi tarihli corona virüs vaka sayısı açıklandı mı? Haberimizde, canlı corona virüs haritası ve Sağlık Bakanlığı’ndan alınan son resmi verilere göre Türkiye’de illerde corona virüs dağılımı yer almaktadır.

TÜRKİYE CORONA VİRÜSÜ VAKA VE ÖLÜ SAYISI KAÇ OLDU?

Ülkemizdeki son vaziyeti geçtiğimiz gün paylaşan Bakan Koca; “Yoğun bakım hasta sayımızla yoğun bakıma giren hastalarımızdan vefat edenlerin oranı azalıyor. İyileşme hızındaysa öngörülebilir bir yavaşlama var. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Evde kalalım.” İfadelerini kullanmıştı.

18 MAYIS 2020 TÜRKİYE KORONA TABLOSU!

Bakan Koca tarafından dün yapılan açıklama şöyleydi; “Yeni vaka sayımızda beklenen düzeyde bir düşüş gerçekleşti. Bazı verilerse, genel seyir içinde olağan değişkenlikler gösterdi. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Yarın ve ertesi gün evde kalalım. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı