adplus-dvertising

17 yılda 427 endoskopi yapılan hastaya tanı konulamıyor

Diyarbakır’da yaşayan 37 yaşındaki Mehmet Salih Polat, 17 sene önce Şanlıurfa’da vatani görevini yaptığı sırada silah dipçiğiyle sol karın bölgesine aldığı darbe sonrası mide kanaması geçirdi. O tarihten beri devamlı kanaması olan Polat’ın hastalığına, 427 defa endoskopi ve birçok işlem yaptırmasına karşın teşhis konulamadı.
Takip et
17 yılda 427 endoskopi yapılan hastaya tanı konulamıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rahatsızlığı hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Salih Polat, 17 sene önce silah dipçiğiyle sol karın bölgesine aldığı darbeden sonra devamlı hem ağızdan hem de makattan kanaması olduğunu aktardı. Polat, “Şanlıurfa’da Harran Üniversitesine kaldırdılar. Orada tedavi gördüm. Oradan Diyarbakır Askeri Hastanesine sevkim yapıldı. Askeri hastanede de kanama odağı bulunamadığı için taburcu edildim. Daha sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi, İstanbul Cerrah Paşa, Çapa, Türkiye’de gitmediğim üniversite kalmadı. Ama bir çözüm bulunamadı. 1,5 sene şu an burada bulunduğum Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yattım. Tüm hastanelerde uzun sürelerce yatıp tedavi gördüm. Gittiğim her hastanede endoskopiler yapılıyor. Endoskopilerde kanama var. Ama kanama odağı saptanamıyor. Tanı bu olarak konuluyor” şeklinde konuştu.

17 yılda 427 endoskopi yapılan hastaya tanı konulamıyor

“17 senedir yalnızca mama ile besleniyorum”

Şu ana kadar 427’nin üstünde endoskopisi operasyonu geçirdiğini dile getiren Polat, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kolonoskopi, sintigrapi, hariç. Bunları söylemiyorum bile. 17 senede 427’nin üstünde yapılan endoskopide de hiçbir biçimde teşhis yapılamadı. Yeniden en son geçen hafta melanom şikayetiyle buraya geldim, gastroenteroloji polikliniğine doktor direkt yatış önerdi. Kan değerlerim epeyi düşmüştü. Tekrar iki ünite kan verildi, demir takviyesi yapıldı. Dün itibariyle de taburcu edildim. Bugünde Antalya Akdeniz Üniversitesine sevkim yapıldı. Çünkü burada yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. 90 kilodan şu an 57 kiloyum. Mama takviyesiyle besleniyorum. Katı bir şey yiyemiyorum. Yalnızca mama ile.”

17 yılda 427 endoskopi yapılan hastaya tanı konulamıyor

17 yılda 427 endoskopi yapılan hastaya tanı konulamıyor

“Yalnızca şunu istiyorum, bir teşhis konulsun”

Bir işe girip kanaması olduktan sonra çıkışı verildiğini ifade eden Polat, “Bu yüzden dolayı çalışamadığım için maddi gelirim de yok. İlaçlarımı doğru düzgün alamıyorum. Mama aldığım zaman fark çıkıyor. Ara Sıra mamalarımı alamıyorum. 15 kilonun üstünde kaldırdığım an hemen kanamam başlıyor. Yalnızca şunu istiyorum. Bir teşhis konulmasını, neyin nesi olduğunu bilmek istiyorum. Bir çözüm bulunmasını istiyorum. Bu yüzden dolayı hiçbir yerde çalışamıyorum. Çok zor durumdayım. Genel cerraha beni yönlendirdiler. Orada işlem yapıldı. Bir süre sonra tekrar kanama başladı. En son bana ‘mideni alacağız’ dediler. Akdeniz Üniversitesi bunu belirtti. Ama o da kesin çözüm olmadığı için onu da ben kabul etmedim“ dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.