adplus-dvertising

17 yaşındaki Selvinaz, kick boksta dünya şampiyonu oldu

Denizlili sporcu Selvinaz Cura, 3 yaşından beri büyük bir zevkle spor yaparak Türkiye kick boks şampiyonasında, 4 maçta 4 galibiyet alarak Türkiye 2.ncisi oldu. Selvinaz, İstanbul’da gerçekleştirilen 7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası gençler kategorisinde kendi kilosunda bütün rakiplerini yenerek dünya şampiyonu oldu.
Takip et
17 yaşındaki Selvinaz, kick boksta dünya şampiyonu oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizlili 17 yaşındaki kick boksçu Selvinaz Cura, azmi ve başarılı sporcu kimliğiyle dikkat çekmeye devam ediyor. Cura, 3 yaşından bu yana büyük bir zevkle çeşitli spor dallarında sporlar yaptı. Antrenör İsmail Kol, öğrencisi Selvinaz Cura’daki kick boks kabiliyetini fark edip, çalıştırmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Türkiye kick boks şampiyonasında Denizlili sporcu Selvinaz Cura, genç bayanlar kategorisinde 4 maçta 4 galibiyet alarak ismini finale yazdırdı. Final maçında küçük bir şanssızlık yaşayan başarılı sporcu Cura, Türkiye 2.si oldu. Hayalini kurduğu İstanbul’da gerçekleştirilen 7’nci Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası gençler kategorisinde kendi kilosunda bütün rakiplerini yenerek dünya şampiyonu olan Cura, altın madalyanın sahibi oldu.

17 yaşındaki Selvinaz, kick boksta dünya şampiyonu oldu

Kendi alanında birinci olan Cura, Denizli’ye geldiğinde Antrenör İsmail Kol ve arkadaşları tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Selvinaz Cura’nın sıradaki hedefi milli formayı giyerek ülkesini temsil etmek olduğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.