adplus-dvertising

17 yaşındaki Berfin’i kendilerini filyasyon ekibi diye tanıtıp kaçırdılar

Gaziantep’te kendilerini filyasyon ekibi olarak tanıtan üç kişi, 17 yaşındaki Berfin Uçar’ı hastaneye götürme bahanesiyle kaçırdı.
Takip et
17 yaşındaki Berfin’i kendilerini filyasyon ekibi diye tanıtıp kaçırdılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İddiaya göre, daha önce kaçırılan ve jandarma tarafından yol kontrolü sırasında bulunan Berfin Uçar devlet korumasına alındı. Babasının isteği ile tekrar ailesine teslim edilen 17 yaşındaki Berfin’i kaçırmak için tekrar gelen F.Ç. isimli şahıs, Berfin’in kendisini balkona kilitlemesi sayesinde başarılı olamadı.

SAĞLIK EKİBİ KILIĞINDA KENDİLERİNİ FİLYASYON EKİBİ OLARAK TANITTILAR

Babası Mehmet Uçar’ın Kahramanmaraş’a ifade vermeye gittiği 8 Eylül 2020 tarihinde, misafir kaldıkları dayılarının evine gelen hemşire ve sağlık görevlileri kılığındaki 3 şahıs, kendilerini filyasyon ekibi olarak tanıttı.

Kaçırılma olayı süreci nedeniyle Berfin’in muayene ve test için hastaneye götürülmesi gerektiğini söyleyen şahıslar, kızı bir yakınıyla birlikte hastaneye götürdü.

17 GÜNDÜR HABER ALAMIYOR

Hastanenin bir kapısından giren ve diğer kapısından kız ile birlikte çıkan şahıslar kayıplara karıştı. Kızının hastanede olmadığını öğrenen baba ise kızının kaçırıldığını anlayarak yıkıldı. 17 gündür kızından haber alamadığını ifade eden baba Mehmet Uçar, yetkililerden kızının bulunmasını istedi.

“DAHA ÖNCE DE KAÇIRILDI, JANDARMA BULDU”

Daha öncede kızının kaçırıldığını ifade eden baba Uçar, “Yaklaşık 1.5 ay önce de kaçırıldı. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde jandarma tarafından yakalandılar. Kızımı devlet yurduna teslim ettiler. 3 gün sonra gittim kızımı teslim aldım. Benim kızımla hiçbir sıkıntımız yoktu. Kızım kendisini kaçıran F.Ç.’yi istemiyordu” dedi.

“KENDİSİNİ BALKONA KİLİTLEYEREK KURTULDU”

7 Eylül’de de kızının kendisini kaçırmaya gelenlerden balkona kaçarak kurtulduğunu söyleyen baba, “Savcılıkta ifade vermem gerekiyordu. Gaziantep’teki dayımıza misafir geldik. F.Ç. isimli şahıs 5-6 kişiyle beraber geliyor. İçeri gelerek kadınları darp ediyor. Kızım Berfin kendisini balkona kilitleyerek kurtuluyor. Kızım bu şahsı istemiyordu. Kesinlikle kızımın can güvenliğinden endişe ediyorum” şeklinde konuştu.

“FİLYASYON EKİBİYİZ DİYEREK KIZIMI KAÇIRDILAR”

3 kişinin kendilerini filyasyon ekibi olarak tanıtarak kızının kaçırıldığını söyleyen Uçar, “Bunlar bizi takip ediyormuş, bizim evde olmadığımız bir anda 3 kişiyle eve geliyorlar. Biz filyasyon ekibiyiz diyerek kızınızın hastanede rapor alması gerek demişler. Kızla beraber giden kuzenine ise hastanenin kapısında beklemesini söylemişler pandemi dolayısıyla biraz bekle demişler. Kızımdan o günden beri haber alamıyorum. Yetkililerden kızımın bulunup bana teslim edilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kuzeni Meral Uçar ise, “Berfin’i daha önce kaçırmaya eve gelen şahıs annemi de darp etti. Berfin balkona kaçarak kurtuldu. Biz de hemen polise haber verdik” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.