168 Suç Dosyası Olan Çete Çökertildi!

Polisin başarılı takibi sonrası çökertilen ünlü hırsızlık çetesindeki üyelerin 168 suç dosyasının bulunduğu ortaya çıktı. ‘Dalavereciler’ isimli örgütten 3 kişi tutuklandı.

Ankara polisi başarılı bir operasyona imza atan Başkent’te soyulmadık iş yeri bırakmayan çeteyi bitirdi. Uzun süredir sürdürdükleri teknik ve fiziki takip sonrası düğmeye basan emniyet güçleri, eş zamanlı operasyonlarla Ankaralılara rahat bir nefes aldırdı. Gözaltına alınan 5 zanlıdan 3’ü tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Tutuklanan 3 zanlının tam anlamıyla suç makinesi olduğu ortaya çıktı. Üç kişinin toplam 168 suç dosyasının olduğu belirlenirken bunların büyük kısmı hırsızlık kayıtları. Çetenin sonunu getiren ise bir aracın plakasının değiştirilmesi suçu oldu. Bu olayı inceleyen ekipler çetenin son zamanlarda 23 ayrı otomobil hırsızlığı olayına karıştığını belirledi. Bunun üzerin ayrıntılı bir operasyon hazırlığı yapıldı ve düğmeye basıldı.

AYYAŞ TANER TUTUKLANDI

Ekiplere özel harekat timleri de destek verirken sokak aralarında alınan ciddi önlemler dikkat çekti. Çetenin, polisin takibini yapabildiği olaylarda toplamda 400 bin liralık haksız kazanç sağladığı ortaya çıktı.  Çetenin, ‘ayyaş’ takma isimli lideri Taner Ç.’nin, sürdüğü lüks hayatı polisleri bile şaşırtırken firari durumdaki 2 zanlının yakalanabilmesi için emniyet güçleri çalışma başlattı. Polis bir yandan da çetenin araçlarını çalıp mağdur ettiği vatandaşları bulmaya çalışıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı