adplus-dvertising

16 yaşındaki tenisçi, katıldığı son 16 ulusal turnuvada şampiyon oldu

Kocaeli’de yaşayan tenisçi Duru Kuşçu, katıldığı son 16 ulusal turnuvanın hepsinde birinci olarak büyük başarıya imza attı. Kuşçu, öte yandan kendi yaş grubunun üzerindekilerle oynadığı bir uluslararası turnuvadan da yarı finalle döndü.
Takip et
16 yaşındaki tenisçi, katıldığı son 16 ulusal turnuvada şampiyon oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmit Tenis Kulübü’nde çalışmalarını sürdüren 16 yaşındaki tenisçi Duru Kuşçu, Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği son 16 ulusal turnuvanın hepsinde şampiyon olarak büyük başarıya imza attı. 5 yaşındayken tesadüfen gördüğü kortu çok sevip bir daha da kopamayan Kuşçu, uluslararası bir turnuvada yaşı 16 olmasına karşın 18 yaş kategorisinde oynayıp yarı finalde elendi.

“Katıldığım son 16 ulusal turnuvanın tamamında birinci oldum”

Tenise tesadüfen başlayıp büyük bir tutkuyla devam ettiğini kaydeden Duru Kuşçu, “Tenise 5 yaşımda başladım. Askeriyede bir kortun önünden geçiyorken içeriden çocuk sesleri geldi. Bizim de merak edip içeri bakmamız sonucunda tenise bu şekilde tesadüfen başlamış oldum. Yetenekli olduğum keşfedilince de İzmit Tenis Kulübü’ne yönlendirildim. Daha profesyonel olmak için ailemin de desteğiyle buraya geldim. 10 yıldır burada tenis oynuyorum. Son 14 senedir 14 birinciliğim, 2 adet de ikinciliğim var. Katıldığım son 16 ulusal turnuvanın 16’sını da birincilikle bitirdim. O yüzden şuanda daha da motive biçimde çalışıyoruz. İnşallah aynı şampiyonluklara devam edeceğim” şeklinde konuştu.

“Tenis artık yaşamımdan kesinlikle çıkmayacak”

Kariyer planlaması ve hedeflerinden de bahseden Kuşçu, “Tenis artık yaşamımdan kesinlikle çıkmayacak. Benim mesleğim gibi oldu. İleride de daha profesyonel oynamayı düşünüyorum. Burada mı yoksa Amerika’da mı devam ederim belli değil. Üniversitelerden teklifler geliyor. Ben şuanda karar vermeyi düşünmüyorum. Ama biraz daha zaman geçtikten sonra tenis ağırlıklı bir üniversitede kendimi geliştirmek isterim. Ardından da üniversiteden çıkıp profesyonel biçimde tenis oynamak istiyorum. Çok fazla zorlukla karşılaştık. Çok defa bırakmanın eşiğine geldiğimi de hatırlıyorum. Ancak hiçbir zaman bırakmayacaksınız, elinizde her zaman tutunacak bir şey olmalı. Sevdiğiniz işi canı gönülden yapmaya devam etmelisiniz” dedi.

Sık sık tenis maçlarını takip ettiğini söyleyen Kuşçu, şuana kadar etkilendiği ve örnek aldığı tenisçiler için, “Belinda Belcic etkilendiğim sporculardan biriydi. Oyun olarak kendimi çok benzettiğim için Simona Halep’i örnek aldım. Bir zamanlar Ana Jovanovic’i çok beğeniyordum. Naomi Osaka’yı da her zaman örnek alırım. Yani birkaç adet örnek aldığım sporcu var” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.