16 Yaşındaki Çocuk 3 Milyon Dolar Kazandı!

Fortnite Dünya Kupası’nı birinci olarak kazanan 16 yaşındaki Amerikalı çocuk, 3 milyon dolar ödülün sahibi oldu.
Takip et
16 Yaşındaki Çocuk 3 Milyon Dolar Kazandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin New York şehrinde düzenlenen Fortnite Dünya Kupası finallerinde Amerikalı bir genç yaklaşık 17 milyon liralık ödülün sahibi oldu.

30 milyon dolarlık ödül havuzu, bir e-spor etkinliğinde dağıtılan en yüksek tutar olarak rekor kırdı. Rekor ödülün sahibi olan Kyle Giersdorf, turnuvanın bireysel yarışmacılar bölümünün şampiyonu oldu.

Turnuva finali, New York şehrinde, ABD Açık Tenis Turnuvası’nın da yapıldığı 23 bin kişilik Arthur Ashe Stadyumu’nda düzenlendi. E-spor sektörünün 2020 yılı itibariyle milyar dolarlık sektörler arasına katılacağı tahmin ediliyor. Düzenlenen Fortnite finaliyle birlikte tahminler daha da güçlendi. Ağustos ayı içerisinde yapılması planlanan bir başka finalde ise daha büyük bir ödül havuzu olacağı düşünülüyor.

TURNUVAYA 40 MİLYON OYUNCU KATILDI

Fortnite Finalleri’nde toplam 100 oyuncu karşı karşıya geldi. Dev ekranlardan yayınlanan karşılaşmalarda oyuncular birbirleriyle mücadele etti. Dünya genelinde toplam 40 milyon oyuncunun katıldığı turnuvanın son 100 oyuncusu hünerlerini gösterdi. Turnuvada toplam 30 ülke temsil edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.