adplus-dvertising

1,6 tondan fazla kokain, Mexico City’de yakalandı

Meksikalı yetkililer ABD’nin Los Angeles kentine götürülmek üzere Kolombiya’dan yüklenen 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildiğini bildirdi.
Takip et
1,6 tondan fazla kokain, Mexico City’de yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mexico City Vatandaş Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bakanlığa bağlı güvenlik kuvvetleri ve Mexico City Başsavcılığı birimleri tarafından ortak yürütülen operasyon neticesinde Mexico City’de bir tırın gizli bölmelerine yerleştirilmiş bin 680 kilogram kokain ele geçirildiğini bildirildi. Ele geçirilen kokainin birer kiloluk paketler halinde Kolombiya’dan yüklendiği, bir kısmının Mexico City‘ye, kalan kısmının ise ABD’nin Los Angeles kentine götürülmek istendiği söylendi.

Yetkililer, 80’den fazla güvenlik görevlisinin katılımıyla düzenlenen operasyonda öte yandan Meksika vatandaşı 4 kişinin de gözaltına alındığını, şüphelilerden 3’ünün ise zaten sabıka kaydının bulunduğunu bildirdi.
Basın toplantısında konuşan Mexico City Vatandaş Güvenlik Bakanı Omar Garca Harfuch, yapılan operasyonla uyuşturucu kartellerinin finansal yapısına büyük bir darbe indirildiğine dikkat çekerken, ele geçirilen bin 680 kilogram kokainin Mexico City’de şuana kadar yakalanan en büyük miktar olduğunu ifade etti. Bakan Harfuch uyuşturucunun Sinaloa ve Durango eyaletlerinde faaliyet gösteren bir organize suç örgütüne ait olduğunu belitti fakat kartelin adını vermedi.

Organize suç örgütleri hakkında haberler yapan Meksikalı bir basın mensubu ise, kokanin ABD’de tutuklu bulunan meşhur uyuşturucu baronu “El Chapo” Guzman’ın liderliğini yaptığı Sinaloa Karteli’ne ait olduğunu öne sürdü.
Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin 400 milyon Meksika Pezosu (19 milyon 610 bin dolar) olduğu söyleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.