16 Temmuz 2021 A101, Bim, marketler kaça kadar çalışıyor!

Kademeli normalleşmenin üçüncü etabının 1 Temmuz itibariyle başlamasıyla beraber marketlerin çalışma saatleri de merak edilmeye başladı. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Temmuz ayı normalleşme önlemleri genelgesinde marketler hakkında detaylar yer aldı. Peki, hafta içi marketler kaça kadar açık? 16 Temmuz bugün marketlerin açılış, kapanış saatleri ne? İşte A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri 2021..
Takip et
16 Temmuz 2021 A101, Bim, marketler kaça kadar çalışıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kademeli normalleşme yeni döneminin başlamasıyla beraber BİM, ŞOK ve A101 marketlerin çalışma vaziyeti hakkında ayrıntılar da merak edilmeye başladı. Hafta içi ve hafta sonu farklı çalışma saatleri bulunan marketlerle alakalı son vaziyet araştırılıyor. Peki, marketler (hafta içi) saat kaça kadar açık? Bugün marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor 2021?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında marketlerin çalışma saatlerinde değişiklik meydana gelmişti. Marketler hafta içi ve hafta sonu farklı saatlerde açılıyor ve kapanıyordu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede market çalışma saatleriyle alakalı şu ayrıntıya yer verildi. Yeni genelgede, ”Sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren bütün işyerleri; ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre alakalı idare tarafından tespit edilmiş olan açılış­ kapanış saatleri çerçevesinde faaliyet gösterebilecektir.” ifadeleri yer aldı. Bu bilgilere göre market ve bakkalların çalışma saatleri işletmeler tarafından tespit edilecek.

A101, BİM, ŞOK HAFTA İÇİ ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

Temmuz ayı normalleşme takvimine göre A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri şuanlık 09.00-21.00 olarak devam ediyor. Bazı marketlerde ise 09.00-21.30 olarak hizmet veriyor. İlerleyen günlerde market çalışma saatlerinde değişiklik görülebilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.