150 Saatlik Süreç Başladı! TSK Tetikte Bekliyor

Rusya ile yapılan anlaşmanın ardından sınır hattında gözler teröristlerin 150 saat içinde boşaltacağı bölgelere çevrildi.
150 Saatlik Süreç Başladı! TSK Tetikte Bekliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD ile varılan mutabakatla Barış Pınarı Harekatı’na 120 saat ara verilmişti. Anlaşmada verilen 120 saatlik süre önceki akşam 22.00’de bitti. Anlaşmanın sonlanmasıyla Tel Abyad ve Resulayn sınır hattında herhangi bir çatışma veya atış gözlemlenmedi. Akçakale ve Ceylanpınar sınır hattında konuşlu obüs ve topçu bataryalarında gece boyunca sessizlik hakimdi. Milli Savunma Bakanlığı, “mevcut harekat alanımız dışında bu aşamada yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmamıştır” açıklaması yaparken, ABD’den bir üst düzey yetkili Reuters’a yaptığı açıklamada, Suriye’nin kuzeyindeki YPG güçlerinin “güvenli bölgeyi” terk ettiğini söyledi.

BÖLGEDE TERÖR UNSURLARI BULUNUYOR MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tamamlanan 120 saatlik anlaşmaya işaret ederek, “Verilen sözler tam manasıyla yerine gelmiş değil. Atmamız gereken adımları atacağız” dedi. Erdoğan’ın sözleri, “bölgede hala terörist unsur var mı” sorularını da beraberinde getirdi. Resulayn’ın güneyinde bir grup teröristin bulunduğu ileri sürülürken, YPG/PKK’lı teröristlerin olabileceği noktalara dar kapsamlı operasyonlar gerçekleştirilme ihtimali üzerinde duruluyor. Resulayn ve Tel Abyad’ın güneyinden gelecek taciz, saldırıları da anında yanıt verilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.