150 Bin TL’lik KOSGEB Hibesinden Kimler Faydalanabilecek?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan her yetişkin birey, sermayesi olmadan KOSGEB’e başvuru yaparak projelerinin incelenmesi sonucunda uygun görüldükleri takdirde 150 bin TL’ye kadar hibe alabilecek.

Ülkemizde son dönemde artış göstermekte olan işsizliğin önüne geçmek için kamuda ve özel sektörde bir çok farklı alanda istihdam yaratma çabası güdülmekte. Bu çabaların büyük bir çoğunluğu da devlet teşvikiyle mümkün olabilmekte.

Sermayesi olan vatandaşların, kuvvetli fikir ve projelerle hibe alabilmesine olanak sağlayan KOSGEB, bu vatandaşların bücretsiz başvuru yapmaları ve projelerinin onaylanması halinde 150 bin TL’e kadar hibe ve faizsiz kredi imkanı sunabiliyor.

HİBE VE FAİZSİZ KREDİ İMKANI

KOSGEB öncülüğünde başlatılan hibe ve faizsiz kredi imkanlarının bütün yurttaşlara eşit derecede proje bazlı sunulacak olması, halk nezdinde istihdam yaratması ihtimali nedeniyle heyecan yarattı. Sermayesi olmayan genç, yaşlı tüm bireylere sunulan bu imkan; projenin kalitesi ve uygulanabilirliği baz alınarak sunulmakta.

Faizsiz kredi seçeneğinde de 2 yıl ertelemeli, ilk etapta 50 bin, sonraki etapta 100 bin olmak üzere yine toplamda 150 bin TL’ye yakın kredi imkanı sunuluyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı