15 Yıl Önce Emekli Olan Polis Memuru Üniversiteyi Kazandı

Ordu'da yaşayan Akif Beyazıt, liseden mezun olduktan 40 sene sonra üniversiteyi kazandı. 15 sene önce polis memurluğundan emekli olan adam Türk müziği bölümü okuyacak.

Ordu’da yaşayan emekli polis memuru Akif Beyazıt, emekli olduktan 15 sene sonra girdiği üniversite sınavında Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Türk Müziği Bölümü’nü kazandı ve okuluna giderek kaydını yaptırdı.


AÇIKTAN İŞLETME BİTİRMİŞ

40 sene önce liseden mezun olan ve 15 sene önce polis memurluğundan emekliye ayrılan Beyazıt çocukluk hayalini gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyor. Ailesinin desteği ile hayalini gerçeğe dönüştüren 55 yaşındaki adam eğitiminin başlayacağı günü sabırsızlıkla beklediğini dile getiriyor. Polislik yaptığı dönemde açıktan işletme bölümünü bitirdiğini dile getiren Beyazıt şu ifadeleri kullandı:

ARKADAŞLARINA DA TAVSİYE EDİYOR

Ailemin de çok büyük desteği ile sınava girdim. Bizim lise okuduğumuz dönemde 80’li yıllar olduğundan okullarda ders bile yapılamıyordu. Matematik, kimya, biyoloji neredeyse göremedik. Ancak liseyi bitirdikten 36 yıl sonra üniversite sınavına girdim ve sınavı kazandım. Benim için çok büyük sürpriz değildi, başarabileceğime de inanıyordum. Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesini, müziğimi daha iyi geliştireyim, müzik bilgimi üst seviyelere çıkarmak için istedim. Bazı arkadaşlarımı bu yönde psikolojik olarak sıkıştırıyorum. Bir farkınız yok, bir türlü eğitim alın diyorum. Muhtemelen bunu canlı gördüklerinde, eğitim başladığında ve ben buralara gidip geldiğimde sosyal medya aracılığı ile yayılacağına inanıyorum.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı