adplus-dvertising

15 Yerinden Bıçakladı 34 Gün Yattı!

Eskişehir'de meydana gelen olayda, boşanmak üzere olduğu eşi Öznur Sazlar'ı çocuğunun yanında 15 yerinden bıçaklayarak yaralayan Harun Sazlar, çıktığı ilk duruşmada, 'cezaevinde geçirdiği süre dikkate alınarak, bu aşamada tutuklamadan gereken fayda gerçekleştiği' gerekçesi ile 34 gün sonra tahliye edildi.
Takip et
15 Yerinden Bıçakladı 34 Gün Yattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eskişehir’de yaşayan Öznur ve Harun Sazlar, boşanma kararı alarak evlerini ayırdı. İstanbul’a taşınan Harun Sazlar, oğlunu görmek için 1 Ağustos tarihinde Eskişehir’e gitti. Harun Sazlar evden çıkmak istemeyince Öznur Sazlar ile tartıştı. Tartışma sırasında Öznur Sazlar “Siz kalın, ben ablama gideceğim” diyerek evden çıkmak istedi. Öznur Sazlar’ın bu lafından sonra mutfağa giderek bıçağı alan Harun Sazlar, eşini 15 yerinden bıçakladı ve evden kaçtı. Ağır yaralanan Öznur Sazlar hastaneye kaldırıldı. Yakalanan Harun Sazlar’a ise kasten yaralama suçundan dava açıldı.

Hazırlanan iddianamede, saldırganın eylemine kendi rızasıyla son verdiği savunuldu ve ‘Çok sayıda bıçak darbesi olsa da yüzeysel kesik niteliğinde’ dolduğu, hayati bölgeleri hedef almadığı için eylemin yaralama suçuna girdiği iddia edildi.

KARARA İTİRAZ

34 gün sonra ‘cezaevinde geçirdiği süre dikkate alınarak, bu aşamada tutuklamadan gereken fayda gerçekleştiği’ gerekçesi ile tahliye edilen saldırgan hakkında yeniden tutuklama kararı çıkartıldı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı karar itirazda bulundu ve üst mahkeme olan Ağır Ceza Mahkemesi itirazı kabul ederek, saldırgan hakkında yeniden tutuklama kararı çıkarttı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.