15 Temmuz Tatili, Turizmcilere Yaradı!

Üç günlük tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlar, tatil beldelerine akın edince otellerin doluluk oranı yüzde 95’e dayandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün Pazartesiye denk gelmesi turizmcinin yüzünü güldürdü. Birçok kişi, 15 Temmuz’daki iznini hafta sonuna ekleyerek 3 günlük tatili değerlendirmek istiyor. Bunun için tatil beldelerine akın eden vatandaşlar, otellerdeki doluluk oranını yüzde 95 seviyelerine çıkardı.

Bu yıl yabancı turist sayısındaki artış, turizmcinin yüzünü güldürdü. Bununla birlikte yerli turist sayısında da ciddi bir artış var. Birçok otelde doluluk oranı yüzde 95 seviyelerine dayandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün Pazartesi gününe denk gelmesi bu doluluğu daha da artırdı. Hafta sonu izniyle beraber 3 gün izin yapma hakkında sahip olan vatandaşlar, bunu fırsata çevirmek için tatil beldelerine akın ediyor. Birçok tatil beldesinde otellerin 100’de yüze yakını doldu. Bazı oteller rezervasyon için arayan müşterilerini geri çeviriyor.

HUDUT KAPISINDA KUYRUKLAR OLUŞTU

Türkiye’deki tatil beldelerindeki doluluk vatandaşları komşu ülkelere yönlendirdi. Özellikle Yunanistan, bu hafta sonu 3 günlük tatilini değerlendirmek isteyen Türk vatandaşları tarafından en çok tercih edilecek ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeye ait adalara akın eden Türk vatandaşları, hudut kapısında uzun kuyruklar oluşturuyor. Akın akın gelen kalabalık, esnafın da yüzünü güldürüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı