15 Temmuz gazisi o anları anlattı! Yoğun bakımdan uyanır uyanmaz ilk sözü bu oldu

15 Temmuz darbe girişiminin 4’üncü yılında vatandaşlar 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na ziyarete geldi. O gece şehit düşenleri anmak için gelen 15 Temmuz Gazisi Cengiz Düz, o gece yaşadıklarını anlattı. Bir buçuk yıl tedavi gören ve bir süre yoğun bakımda kalan Düz, uyanır uyanmaz ilk olarak ‘darbe oldu mu?’ diye sorduğunu söyledi.
Takip et
15 Temmuz gazisi o anları anlattı! Yoğun bakımdan uyanır uyanmaz ilk sözü bu oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

15 darbe girişiminin 4’üncü yılında vatandaşlar 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na ziyarete geldi. O gece şehit olan düşenlerin adının yazılı olduğu anıta gelen vatandaşlar dua etti. Gencinden yaşlısına vatandaşların akın ettiği anıta, o gece vurularak gazi olan Cengiz Düz de geldi. Kolundan, karnından vurulan ve elinde his kaybı yaşayan Düz, o gece yaşadıklarını anlattı.

15 Temmuz gazisi o anları anlattı! Yoğun bakımdan uyanır uyanmaz ilk sözü bu oldu

“YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTIĞIMDA EŞİME İLK OLARAK ‘DARBE OLDU MU?’ DİYE SORDUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında halkı meydanlara davet etmesiyle dışarı çıktığını söyleyen Düz o geceyi şu sözlerle anlattı:

“YANIMIZDA VURULAN, ÖLEN ARKADAŞLARI HATIRLIYORUM”

Düz, darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen o geceyi dün gibi hatırladığını ifade ederek, “Bir buçuk sene evde yattım. 4 ameliyat geçirdim. Allah devletimizden razı olsun. Bu süreçte yanımızda oldu. Bugün tüylerim diken diken oldu. Burada tekrar o günü yaşıyorum. Yanımızda vurulan, ölen arkadaşları hatırlıyorum. Ben hastanedeyken doktor oradan başkaları için ex oldu diyor, ölen ölene. Allah şehadetlerini kabul eylesin.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.