15 Kilo Taş Dolu Çanta ile İntihar Etmişti, Ailesi Cinayet Dedi

Çanakkale’de sırtında 15 kilo taş dolu çanta ile denizde ölü bulunan Yusuf Şahin’in ailesi olayın intihar değil cinayet olduğunu iddia etti.

Çanakkale’de balıkçılar tarafından sırtında, içerisinde 15 kilo taş dolu çantası ile cansız bedeni bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi Yusuf Şahin’in acılı ailesi çocuklarının cinayete kurban gitmiş olabileceğini söyleyerek, olayın araştırılmasını talep etti.

Kepez Beldesi sahilinde, 30 Eylül günü suda bir erkek cesedi fark eden balıkçılar, Sahil Güvenlik birimlerini aradı. Bölgeye giden Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları tarafından sudan çıkartılan cansız bedenin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü öğrencisi Yusuf Şahin’e ait olduğu belirlendi. Şahin’in sırtında ise içi taşla dolu bir çanta bulundu.

Memleketi Mersin’in Silifke ilçesinde defnedilen Şahin’in internet mecrasında oyun oynarken tanıştığı bir kızı görmek için İstanbul’a görmeye gittiği, 1 hafta ardından da Çanakkale’ye gittiği bildirildi.

“ODA ARKADAŞLARI ÇANTASINDAN BİR ŞEY ALIP GİTTİ DEDİLER”

Baba Barbaros Şahin, oğlunun intihar etmiş olabileceğinin açıklandığını fakat buna inanmadıklarını söyledi. Çanakkale’deki oğlu ile sürekli olarak telefonla konuştuğunu söyleyen baba Şahin, yaşadıkları süreci şu şekilde aktardı: “27 Eylül günü saat 14.00’te konuştuk, okula gideceğini ifade etti. Bir takım eşyalarını yollamamı talep etti. Aynı gün saat 21.00’de aradığımız zaman telefon kapalıydı, kendisine ulaşamadık. Uyuyor sanıp, ‘sabah görüşürüz’ diye düşündük. 28 Eylül sabahı yurttan arayıp, ‘Akşam oğlunuz yurda gelmedi, telefonuna ulaşamıyoruz’ dediler. Şüpheli bir durum olduğunu fark ettik. Çünkü çocuğumuzun hiçbir vakit bizimle görüşmeyi kesmeyeceğini biliyoruz. Yurt görevlilerinden polise haber vermelerini talep ettik. Çanakkale’ye yola çıktık. 29 Eylül günü saat 18.00’de Çanakkale’ye gittik. Özel eşyalarının, yurttaki masasının üzerinde olduğunu fark ettik. Oda arkadaşları dolaptan çantasına bir şey alıp gittiğini söylediler.”

“CİNAYETTEN ŞÜPHELENİYORUZ”

Bir süre ardından de Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan askerler ve sağlık biriminin, otopsisi gerçekleştirilen oğlunun fotoğraflarını teşhis ettirdiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti: “Benim çocuğum intihar etmez, benim çocuğumun geleceği vardı. Bize sırtında 15 kilo taş dolu bir çantayla denizin dibinde ölü bulunduğu bildirildi. Benim çocuğum sırtında taş dolu çantayla intihara gitmedi, sırtında taş dolu çanta ile denizde ölü olarak bulundu. Bu olayın cinayet olabileceğini sanıyoruz. Lütfen bize destek olun, çocuğumun ölümünün ardındaki sır perdesini aydınlatın. Oğlunun ölümünün sonrasında evdeki odasına hiç dokunmadık. Çanakkale’den getirdikleri valinizi bile açamadık. Oğlum intihar edebilecek biri değil. Görüntülerde de görülüyor, benim oğlum daha nereye gideceğini bilmiyor, devamlı telefonla gideceği yeri öğrenip ona göre hareket ediyor. Daha 3 gün Çanakkale’de olan biri nasıl bu kadar yeri öğrensin de gidip intihar etsin.” Acılı anne Yüksel Şahin de “Benim çocuğum intihar edecek bir çocuk değil, o hayatı seviyordu” diyerek, gözyaşlarına boğuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı