adplus-dvertising

15 Amerika üniversitesine direk geçiş imkanı veren çift diploma fırsatı

Bahçeşehir Koleji lise öğrencileri artık Washington, D.C. merkezli Mentora American School’un Çift Diploma Programı ile online olarak aldıkları dersler sayesinde kendi lise diplomalarının yanı sıra Amerikan lisesi diplomasına da sahip olacak. Öğrenciler, bu diploma sayesinde öte yandan 15 Amerika üniversitesine de direk geçiş hakkı elde edecek.
Takip et
15 Amerika üniversitesine direk geçiş imkanı veren çift diploma fırsatı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BAU Global ailesinin bir mensubu olan, merkezi Washington, D.C.’de yer verilen ve tüm programları online olarak verilen Amerikan K-12 okulu Mentora American School, bu sene ilk kez Bahçeşehir Koleji öğrencilerine Çift Diploma Programı hizmeti verecek. Çift Diploma Programı ile öğrenciler, 13 tane lise kredisinin yanında 5 tane Mentora American School lise kredisini tamamlayıp toplam 18 krediyle hem Türk lise hem de Amerikan lisesi diplomasına sahip olacak. Tamamen çevrim içi, asenkron ve senkron eğitim modelleriyle öğrenciler; istedikleri yerden, istedikleri zaman öğretmenlik sertifikasına sahip Amerikalı öğretmenlerden derslerini alabilecek.

Hem 15 Amerika üniversitesine direk geçiş hem de burs olanağı
Çift Diploma Programı mezunları aynı zamanda Mentora American School’un International University Alliance ile beraber gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde 15 Amerikan üniversitesine direkt geçiş hakkına da sahip olacak. Bu üniversitelere kabul aşamasında öğrencilerden herhangi bir dil yeterliliklerini belgelemeleri gereken sınav neticeleri ve müracaatları için lüzumlu olan kompozisyon yazma gerekliliği aranmayacak. Programın avantajları arasında öğrencileri için 1500 dolar yahut daha çok burs olanağı da bulunuyor.

“Türk öğrencileri için büyük bir fırsat”
Program hakkında bilgi veren Mentora Education Group Genel Müdürü Matthew Benton, “Mentora American School Washington, D.C. merkezli yüzde 100 akreditasyonlu bir okul. Şu anda Türkiye pazarına girmeyi planlıyoruz. İlk projemiz de Bahçeşehir Koleji ile ve amacımız lise öğrencilerine çift diploma olanağı temin etmek. Bu çift diploma Türk öğrencileri için esasında çok büyük bir fırsat. Hem kolejinden normal lise diplomasını alacak hem de online olarak katılım sağladığı Amerika okulumuzdan diploma sahibi olmuş olacaklar. Bu okul yüzde 100 Amerikan lisesi ve eğer yurtdışında eğitim yaşamı düşünüyorlarsa bu diploma onlara büyük bir imkan sağlıyor” şeklinde konuştu.

15 Amerika üniversitesine direk geçiş imkanı veren çift diploma fırsatı

Amerikalı öğretmenlerden yurtdışı eğitim müfredatına uygun dersler
Online olarak verilecek olan eğitim ile alakalı de detaylar paylaşan Matthew Benton, “Öğrenciler online platformumuzdan asenkron olarak sistemde olan derslerin tamamını isterlerse bitirebilirler. Her zaman karşılarında Amerikalı bir öğretmenleri olacak. Karşılıklı geri bildirimlerle her zaman etkileşim içinde olabilecekler. İsterlerse de dersleri canlı olarak da takip edebilirler. Biz de buradan mentor hocalarla süreci hem takip edeceğiz hem de destek vereceğiz. Hem online dersler için hem de buradaki dersler için her zaman yardımcı olacaklar. Böylelikle öğrencilerimiz ekstra destek görecek” dedi.

Benton öte yandan açıklamalarına şu şekilde devam etti:
“Öğrencilerimiz lise eğitimi boyunca herhangi bir zaman diliminde bu programı bitirebiliyor. Program sonunda bu diplomalar ile de Amerika’nın en iyi üniversiteleri arasında yer verilen 15 üniversiteye de doğrudan kayıt yaptırabiliyorlar. Herhangi bir dil sınavına girmeden, garantili verilen vize ve burslarla üniversite eğitimini Amerika’da devam edebiliyorlar. Bu program yalnızca o 15 üniversiteler için değil aynı zamanda bütün dünya üniversitelerinde geçerli olan bir diploma verdiği için de iyi bir referans olacak. Yani Amerika’da lise okuyan bir öğrenci öbür üniversitelerde diploması ile nelere sahip oluyorsa aynı biçimde bu diploma ile Türk lise öğrencilerimiz de bu olanakları elinde bulunduracak.”

Benton son olarak da Bahçeşehir Koleji ile başlanan çalışmanın bütün Türkiye’deki lise öğrencilerine uygulayabilecek biçimde devam etmeyi hedeflediklerini belirtti.

“Yalnızca ABD’deki üniversiteler için değil bütün üniversiteler için mühim bir adım”
Mentora American School’un Washington, D.C.’de ikamet eden Kuzey Amerika operasyonlarının CEO’su olan Bruce Davis ise bu diplomanın yalnızca Amerika’daki üniversiteler için değil öte yandan dünyadaki bütün üniversitelerden kabul almada çok mühim bir adım olacağının altını çizdi. Bruce Davis, “Bu iş birliğindeki amacımız yüksek kaliteli eğitim çözümlerini başta Türkiye’de ardından da öbür ülkelerde olmak üzere öğrencilere sunmak. Bahçeşehir Koleji için şimdi üstün kalitede eğitimli olan Amerikalı öğretmenlerini ve onların eğitimlerini programa sunuyoruz. İngilizce olarak alınan ikinci bir diplomaya sahip olmak ABD’de eğitim almak isteyenler için büyük bir olanak sağlayacaktır. Temelde bir Amerikan lise diplomasına sahip olmak uluslararası bütün üniversiteler için mühim bir katkı sağlıyor. Okulumuz ile ABD’deki üniversitelerle aramızda çok saygın bağlantılarımız var. Bu diploma, ABD’de, Kanada’da, Avustralya’da ya da başka bir ülkeden iyi bir üniversiteden kabul almada çok büyük önem taşıyor. Yalnızca bu değil öğrenci aynı zamanda üniversiteye girdiğindeki başarısını da etkileyecek bir eğitim alacak. Yalnızca yurt dışı üniversiteleri için değil yurtiçi üniversitesi için de akademik manada katkı sağlayacaktır. 600 farklı içerikten oluşan dersten herhangi birini alabilme olanağı, online eğitim alma gibi avantajlarla öğrenci kendisine değer katmış olacak” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.