14 yaşındaki berber çırağı ense tıraşını yamuk yaptı diye demirle dövüldü!

Konya’da iddialara göre 2 hafta önce bir berberde çalışmaya başlayan 14 yaşındaki çocuk, müşterinin ense tıraşını yanlış yaptığı gerekçesiyle aynı müşteri tarafından demir copla dövüldü. Olaydan haberdar olan çocuğun ailesi, polise giderek şahsı şikayet etti.
Takip et
14 yaşındaki berber çırağı ense tıraşını yamuk yaptı diye demirle dövüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya’daki bir berberde yaşanan olay, duyan herkesi üzüntüye uğrattı. 2 hafta önce işe başlayan E.K. (14), adlı çırak, iddialara göre müşterinin ense tıraşını yanlış yaptığı gerekçesiyle aynı müşterinin saldırısına uğradı. Vaziyeti öğrenen E.K.’nin ailesi Z.B.G.’den şikayetçi oldu. Bacaklarında morluklar oluşan E.K., “Ben daha tıraş yapmayı bilmiyorum, dedim. O da ‘Yapacaksın’ şeklinde konuştu. Sakal tıraşını yanlış yapınca enseme ve yüzüme tokat attı. Ağlamaya başladım. ‘Ağlama, ‘Saç tıraşına geç’ şeklinde konuştu. Saçı yanlış kesince demir copla bacaklarıma vurdu” şeklinde konuştu.

HARÇLIĞINI ÇIKARMAK İSTİYORDU

Lise öğrencisi E.K., 4 Kasım günü, harçlığını çıkartmak için 2 haftadır çalıştığı berberde müşterinin favori ve ensesini eğri kestiği için ustası Z.B.G., tarafından demir copla dövüldü. Ailesini arayarak vaziyeti anlatan E.K., annesi S.Ö. ile beraber hastaneye giderek darp raporu aldı. Aile, Z.B.G., hakkında polise şikayetçi oldu.

14 yaşındaki berber çırağı ense tıraşını yamuk yaptı diye demirle dövüldü!

“KÜFÜR VE HAKARET EDİYORDU”

Yaşadıklarını anlatan E.K., “Müşterinin sakal tıraşını yaptım. Sonra ‘saç tıraşına geç’ şeklinde konuştu. Saç tıraşını yanlış yapınca demir copla vurdu. Daha önce devamlı enseme ve yanağıma tokat atıyordu, bacaklarıma vuruyordu. Temizlikte bir yeri unuttuğumda devamlı kızıyordu. Tokat atıp, dövüyordu. Devamlı küfür ve hakaret ediyordu” şeklinde konuştu.

“SENİ KOMALIK EDERİM”

‘Daha önce hiç tıraş yapmadığı halde olay günü ustasının kendisini bir müşterinin saçınıve sakalını kesmeye zorladığını belirten E.K., şu şekilde konuştu: “O gün de ilk kez saç tıraşı yapıyordum. Müşteri gelince bana ‘tıraş et’ şeklinde konuştu. Ben ‘daha bilmiyorum yanlış yaparım’ dedim. O da ‘olacak, yapacaksın’ şeklinde konuştu. Sakal tıraşını yanlış yaptım. Sonra ‘saç tıraşına geç’ şeklinde konuştu. Sakal tıraşını yaparken enseme ve yanağıma devamlı vuruyordu. Bu esnada ben ağlıyordum. Bana, ‘ağlama saç tıraşına geç’ şeklinde konuştu. Saç tıraşını da yanlış yapınca copla vurdu. O an çok acı işittim ve bağırdım, ağladım. Bacağımın sağ iç ve sol dış kısımlarına vurdu. Ben koltuğa oturdum, o tıraşı düzeltirken tarağı kırıp bana fırlattı, ‘buradan herkesi çıkartırım seni komalık edene kadar döverim’ şeklinde konuştu. Cep telefonumu almıştı, sonra telefonumu verdi beni eve gönderdi. Bana yaptıklarının karşılığı neyse o cezayı almasını istiyorum.

“ÇOCUĞUMA BU YAPILAN ÇOK AĞRIMA GİTTİ”

E.K.’nin olay günü işte olan annesi S.Ö., “Ben işte olduğum esnada oğlum telefonla aradı ‘Ustam beni copla dövdü’ şeklinde konuştu. İş çıkışı oğlumun çalıştığı berbere gidip ne olduğunu sordum. Bana oğlumun her gelen müşteriden bahşiş istediğini, yanlış tıraş yaptığını belirtti. ‘2 haftadır çalışan bir çocuk nasıl tıraş yapar’ dedim. Ben çocuğumun cebini kontrol ederdim 5 liradan başka parası olmazdı. Ben ‘çocuğumun darp raporunu alacağım bu işin peşini bırakmayacağım’ dedim. Çocuğumu hastaneye götürüp darp raporu aldık. Sonra da polise gidip şikayetçi olduk. Ben el kaldırmaya kıyamazken, başkası benim çocuğumu bu şekilde dövmesi benim çok gücüme gitti. Ne ceza alacaksa en büyüğünü istiyorum. Bu adam yanında çalıştırdığı çocuklara bu şekilde yapıyorsa, bu kişinin önlenmesini istiyorum” diyerek konuştu.

Ailenin şikayetinin sonrasında polis ekiplerinin, berber Z.B.G., hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan soruşturma başlattığı öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.