adplus-dvertising

14 Mayıs Cumartesi günü açılışı yapılacak Rize-Artvin Havalimanı için son test uçuşları yapılıyor

Türkiye’nin deniz dolgusu üstündeki Ordu-Giresun Havaalanı’nın sonrasında 2. havaalanı olacak olan Rize-Artvin Havaalanı için son test uçuşları gerçekleştiriliyor.
Takip et
14 Mayıs Cumartesi günü açılışı yapılacak Rize-Artvin Havalimanı için son test uçuşları yapılıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

3 Nisan 2017’de temeli atılan ve 100 milyon ton taş kullanılarak 2 milyon 800 bin metrekarelik alandaki deniz dolgusunun tamamlanmasının sonrasında yöre mimarili terminal binaları ile çay bardağı kulesi ve çay yaprağı biçimindeki giriş takı da tamamlanan havaalanı 14 Mayıs Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in katılacağı törenle hizmete açılacak.

Altyapı inşaatı tamamlanan ve pist, taksi yolları üretimi tamamlanan Rize-Artvin Havaalanı’nda şerit saha düzeltmeleri büyük ölçüde tamamlanırken, pistin ve apronların çizgileri de çekildi. 14 Mart’ta ilk test uçuşlarına başlanan havaalanının açılışına günler kala test uçuşları sürerken, DHMİ ait uçuş kontrol uçağı ile havaalanı seyrüsefer cihazlarının devreye alınması için Kalibrasyon uçuşu yapıldı. Test uçuşlarının Cuma gününe kadar devam edeceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.