124 Bin Dolar Ödüllü 6 Milyonluk Tuvalet

Geçtiğimiz aylarda İngiltere'nin Blenheim Sarayı'ndan çalınan altın tuvaleti getirene 124 bin dolar ödül verileceği açıklandı.
124 Bin Dolar Ödüllü 6 Milyonluk Tuvalet
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Oxfordshire kentinde bulunan ve Winston Churchill’in doğduğu yer olarak bilinen Blenheim Sarayı’nda geçtiğimi aylarda değeri 6 milyon olan altın tuvalet çalındı. Sarayı sigortalayan FASA şirketi, altın tuvaleti geri getiren ve belli koşulların yerine getirilmesi halinde 124 bin dolar para ödülü verileceğini açıkladı.

FASA şirketi şart olarak, klozetin sağlam ve salim geri dönmesini, soruşturma kapsamında yakalananlar olması şartını koşarak “Kötü adamlara para ödememek için çok dikkatli olmalıyız.” diyerek iki önemli durumu şart olarak sundu.

Altın tuvaleti yapan sanatçı ise bu durumdan oldukça memnun. Maurizio Cattelan yaptığı açıklamalarda soygun filmlerini sevdiğini belirtti ve kendini birinin içinde bulduğunu söyledi. Hırsızlara da seslenen sanatçı “Sevgili hırsızlar, lütfen, bunu okursanız, eseri ne kadar beğendiniz ve altına işemenin nasıl bir his olduğundan beni haberdar edin.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.