120 Saatin Ardından YPG'ye Verilen Süre Dolunca Ne Olacak?

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre YPG'ye verilen 120 saatlik sürenin dolmasının ardından kalan teröristler etkisiz hale getirilecek.
Takip et
120 Saatin Ardından YPG'ye Verilen Süre Dolunca Ne Olacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye ile ABD arasında, Barış Pınarı Harekatı'na 120 saat ara verilerek terör örgütü YPG/ PKK'nın güvenli bölgeden ayrılması için sağlanan anlaşmada geri sayım devam ederken, güvenlik kaynaklarından yeni açıklamalar yapıldı. Gerçekleştirilen açıklamada YPG'ye verilen sürede eğer geri çekilme sona ermezse harekatın kaldığı yerden süreceği ifade edildi.

Güvenlik kaynakları tarafından, Türkiye'nin, teröristlerin çekilmesi veya çekilmemesi halinde nasıl bir strateji izleyeceğini şu sözlerle aktarıldı:

KALANLAR ETKİSİZ HALE GETİRİLECEK

"Saat 22.00'de iş sona erer. Halen terörist bulunuyorsa onlar etkisiz hale getirilir. Harekat sürüyor. 120 saatlik mutabakatta süre uzatımı bulunmuyor. Ağır silahların toplanması hususunda ABD ile koordinasyon içerisindeyiz. Daha tam sona erdiğini söyleyemeyiz."

10-15 BİN TERÖRİST VAR

Türkiye, ABD ile sıkı ve koordineli biçimde çalışmayı sürdürürken, terör örgütünün de ABD nezaretinde bölgeden çıkışı devam ediyor. Bölgeden şimdiye dek 125 araçlık konvoy çıkışı yapıldı. Terör örgütü mensuplarının Haseke yönüne doğru gittiği belirtiliyor. Bölgede ise 10 ila 15 bin silahlı terörist olduğu biliniyor.

ABD'nin 30 bin tır silah yardımı verdiği teröristlere, 30-35 bin kişilik silahlı gücü donatacak düzeyde hafif ve ağır silah ile mühimmat desteği verildiği düşünülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.