adplus-dvertising

12 yıllık gizemli kaybı çözecek öneri: “Olayın tek görgü tanığına hipnoz yapılsın”

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 2010 senesinde oğlu ile birlikte yaşadığı evden kaybolan 64 yaşındaki kayıp Fatma Gökçeli’nin şu ana kadar ne ölüsü ne dirisi bulunamadı. Yaşlı kadının oğlu Yakup Gökçeli annesini öldürmek suçundan müebbet hapse mahkum edildi. Kayıp kadının öbür oğlundan ise olayın tek görgü tanığı yengesine “Hipnoz yapılsın olayı anlatsın” önerisi geldi.
Takip et
12 yıllık gizemli kaybı çözecek öneri: “Olayın tek görgü tanığına hipnoz yapılsın”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2010 senesinde 64 yaşında ve Alzheimer hastası olan Fatma Gökçeli, ilçeye bağlı Şehit Mustafa Yağız Mahallesinde oğlu Yakup Gökçeli ve gelini Güllü Gökçeli ile beraber yaşadığı evden balkonda yatarken gece saatlerinde ortadan kayboldu. 3 sene boyunca yapılan bütün aramalarda yaşlı kadının ne ölüsü ne dirisi bulunamadı.

2014 senesinde ise Kadirli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen kayıp soruşturması , gelin Güllü Gökçeli’nin ifadesi ile cinayet soruşturmasına dönüştü. Güllü Gökçeli poliste verdiği ifadesinde “Eşim Yakup olay günü annesini hastaneye götürdü geri dönüşte tek geldi sorduğumda ise beni dövdü ve annem artık yok şeklinde konuştu. Annesine ne yaptıysa eşim yaptı” biçiminde ifade verdi. Bu ifade üstüne Yakup Gökçeli Osmaniye Ağır Ceza mahkemesince yargılandı ve yargılama neticesinde beraat etti. Fakat Yargıtay beraat kararını bozarak dosyayı tekrardan Osmaniye Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Yakup Gökçeli’nin sanık olarak tekrardan yargılandığı davada yaşlı kadının oğlu annesini öldürmek suçundan “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına” çarptırıldı.

Eşi Yakup Gökçeli tutuklanıp hapse girmesinin sonrasında Güllü Gökçeli yaptığı açıklamada “Eşime iftira attım, vicdan azabı çekiyorum eşim suçsuz, sırf nezarethaneden kurtulayım diyerek yalan söyledim” şeklinde konuştu. Aradan geçen 12 senenin sonrasında kayıp Fatma Gökçeli’nin izine rastlanmadı. Cezaevindeki oğul Yakup Gökçeli ise her defasında suçsuz olduğunu belirtti. Kayıp kadının gizemini çözecek öneri ise öbür oğul Yusuf Gökçeli’den geldi. Annesinin hala kayıp olduğunu ağabeyinin de yengesinin ifadesi ile müebbet hapis aldığını belirten Yusuf Gökçeli, “Yengem Güllü o gecenin tek görgü tanığıdır. Ben ağabeyimin masum olduğuna bütün kalbimle inanıyorum. Abim zaten yurt dışında çalışıyor. Yalnızca bayram tatiline gelmişti ve olay günü ise Gürcistan’a çalışmaya geri gidecekti. Annemin bütün bakımını yengem Güllü yapıyordu. Ağabeyimin annemi öldürmesine bir sebep yok ki. Yengem bütün bu mahkeme sürecinde 6 kez ifade değiştirdi. Hiçbir ifadesi bir birini tutmuyor. Dosyada başka bir kanıt de yok ama ağabeyim anne katili olmaktan hapiste yatıyor. Olayın tek görgü tanığı Güllü Gökçeli’dir anneme ne olduysa kendisi biliyor. Eğer kabul ediyorsa hipnoz edilsin ve o geceyi anlatsın. Böylelikle gerçekler ortaya çıksın” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.