12 Ocak 2022 Meteoroloji’den kar açıklaması! İstanbul’a kar geliyor…

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bir süredir mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklıkların, bugünden sonra inişe geçeceğini ve bu sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da karla karışık yağmurun başlayacağını duyurdu.
Takip et
12 Ocak 2022 Meteoroloji’den kar açıklaması! İstanbul’a kar geliyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur biçiminde olması beklenen yağışların; Marmara’nın doğusu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Muğla, Konya, Karaman, Çankırı, Amasya, Giresun, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman çevreleri ile Ankara’nın kuzey kesimlerinde güçlü olacağı tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN KAR VE FIRTINA UYARISI

Yapılan açıklama şu şekilde:

Yağışların Marmara’nın doğusu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Muğla, Konya, Karaman, Çankırı, Amasya, Giresun, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman çevreleri ile Ankara’nın kuzey kesimlerinde güçlü olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güçlü (40-60 km/sa), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında güçlü ve yer yer fırtına (50-90 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin doğusunda yer yer güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü ve fırtına (50-90 km/saat) biçiminde eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA °C, 7°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

EDİRNE °C, -1°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

İSTANBUL °C, 4°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

KOCAELİ °C, 8°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Muğla çevrelerinde güçlü olması beklenen yağışların, yağmur ve sağanak, güney kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, zamanla bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) biçiminde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

DENİZLİ °C, 12°C
Çok bulutlu ve yağmur ve sağanak yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu

İZMİR °C, 10°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

MUĞLA °C, 10°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

12 Ocak 2022 Meteoroloji’den kar açıklaması! İstanbul’a kar geliyor…

AKDENİZ

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölge genelinde yer yer güçlü olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 13°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

ANTALYA °C, 13°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer güçlü olması bekleniyor.

HATAY °C, 13°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

ISPARTA °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, zamanla yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Konya, Karaman ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey kesimlerinde güçlü olması bekleniyor. Bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 8°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuzey çevrelerinde güçlü olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR °C, 6°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA °C, 5°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde güçlü yağmur ve sağanak, güneyinin yükseklerinde yoğun kar yağışı biçiminde olması bekleniyor.

SİVAS °C, 6°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

12 Ocak 2022 Meteoroloji’den kar açıklaması! İstanbul’a kar geliyor…

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında yer yer güçlü olması bekleniyor. İç kesimleri ile zamanla bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı

DÜZCE °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 6°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 9°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde güçlü olmak üzere yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu ve yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile zamanla Orta Karadeniz’in karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Orta Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Giresun çevrelerinde yer yer güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

ÇORUM °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yer yer güçlü olmak üzere yağmur ve sağanak yağmurlu

TRABZON °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde güçlü olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 3°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS °C, -1°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 7°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu

VAN °C, 4°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

12 Ocak 2022 Meteoroloji’den kar açıklaması! İstanbul’a kar geliyor…

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adıyaman çevrelerinde güçlü olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

GAZİANTEP °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

SİİRT °C, 10°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 10°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağmurlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.