adplus-dvertising

12 Eylül Davası Yeniden Açılıyor

Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya 12 Eylül Davasında müebbet hapse mahkum olmuştu fakat vefatlarından dolayı dava ortadan kaldırılmıştı. Kenan Evren'in ve Tahsin Şahinkaya'nın mal varlığına el konulabilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hukuk birimden avukatlar temyize gitti ve yargılanmanın sürmesini talep edildi.
Takip et
12 Eylül Davası Yeniden Açılıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

‘Atilla Güner’le Akşam Postası’ programından aktarılanlara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları, 12 Eylül darbesinin mimarlarından Kenan Evren ve MGK Üyesi Tahsin Şahinkaya’nın mal varlıklarına el konulması için Yargıtay’a başvuruda bulundu.

12 Eylül Davası Yeniden Açılıyor

Aktarılan haberde ‘ortadan kaldırılan’ 12 Eylül darbesinde yeni gelişme ifadesi yer aldı ve gelişmenin 39.yıl dönümünde ortaya çıktığı belirtildi. Bu hukuki hamlenin davanın seyrini değiştirebileceği söylendi ve Yargıtay’a Cumhurbaşkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü adına Avukat Mehmed Faruk Öztürk tarafından başvuru yapıldığı ifade edildi.

Aktarılan habere göre dilekçede, “Sanıklar darbe suçunu işlemişlerdir. Ardından generallik ve cumhurbaşkanlığı gibi rütbe ve makamlarından maddi ve manevi menfaatler temin etmişlerdir. Maaş; ikramiye, koruma, orduevinden istifade gibi menfaatleri olmuştur. Bunları değerlendirerek elde ettikleri ekonomik kazançları müsadere edilmelidir. Bazı hakları kaldırılmalıdır. Bu kazanç ve hakların miras yoluyla kullanılması da mümkün değildir. Bu konudaki MASAK raporları gerektiği kadar değerlendirilmemiştir.” talebinde bulunuldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.