adplus-dvertising

11 yıldır devam eden hırsızlık

10 Mayıs 2022, 11:27 tarihinde eklendi
Sinop’ta balıkçılıkla uğraşan bir vatandaşın ağlarını stokladığı deposu, iddiasına göre 2011 senesinden beri soyuluyor. Balıkçı, 11 senedir 25 defa soyulan depodan alınan malzemelerin şuandaki değeriyle 1 milyon TL’ye yakın zararı olduğunu ileri sürdü.
Takip et
11 yıldır devam eden hırsızlık
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sinop’ta balıkçılıkla uğraşan 67 yaşındaki Mertol Taşkın, kendi eliyle işlediği ve bakımlarını özenle yaptığı ağlarını iddiasına göre hırsızların 2011 senesinden beri senede 2-3 defa deposuna girerek çaldığını belirtti. Müracaatta bulunmadığı yer kalmadığını söyleyen Taşkın, 11 senede 25 defa soyuldu. Çalındığını söylediği ürünlerin şuandaki değerlerinin 1 milyon TL’nin üstünde olduğunu söyleyen Taşkın, vaziyete bir çözüm bulunmasını istiyor.

11 yıldır devam eden hırsızlık

Her soyulduğu tarihi deposunun duvarlarına yazan balıkçı yaşadığı soygunları emniyete, savcılığa, CİMER’e, Sahil Güvenlik ve Su Ürünlerine başvurdu. İddiasına göre hırsızlar tarafından Şubat 2011’de başlayan soygun, Mart 2022’ye kadar sürdü ve sürmeye de devam ediyor. Taşkın, hırsızlara uyarıda bulunmak için “Sizler çetesiniz, o çete bir gün adliye binasına girecek” gibi sözler yazarak duvarına astı ama nafile. Başına gelen hırsızlıktan ve çözüm bulamamaktan bunalan balıkçı, “Tamamını alsınlar ben de rahatlayayım” şeklinde konuştu.

11 yıldır devam eden hırsızlık

Balıkçı Mertol Taşkın, “2011 senesinden 2022 senesine kadar benim mağazama yılda 2 yahut 3 kere hırsızlar girdi ve dadandı. Şuandaki parayla 1 milyonun üzerinde zararım var. Başvuru etmediğim yer kalmadı, hiç de netice alamadım. Yapılmış yeni balık ağlarımı, benim ağlarım özeldir, özel dokunmuş ve özel yapılmıştır. Benim kullandığım malzemeyi Sinop’ta hiçbir balıkçı alamaz ve kullanamaz. Kamera koydum, polise gidiyorum bir haftalık kayıtlara bakacağız diyorlar ama kayıtlar da 5 günlük silinip gidiyor, bizim hırsızların yaptığı hırsızlıklar da yanlarına kar kalıyor. Artık vazgeçtim, bitirsinler de beni de kurtarsınlar” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.