11 yaşında şehit olan Hamza Nasır, Gazze’yi ayağa kaldırdı!

İsrail'in Filistinli sivillere karşı başlattığı saldırı sonucu Şecaya mahallesinde şehit düşen henüz 11 yaşındaki Hamza Nasır, yaşanan vahşetin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.
Takip et
11 yaşında şehit olan Hamza Nasır, Gazze’yi ayağa kaldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gazze’nin 11 yaşındaki şehidi… Şecaya mahallesinin bombalanmasında hayatını kaybeden cennet kuşu Hamza Nasır, İslam alemini üzüntüye boğdu. 11 yaşında hayatını kaybeden Filistin vatandaşı Nasır için sosyal medya ayağa kalkarken dünyanın birçok noktasından İsrail’in zulmü karşısında kınama mesajları geliyor.

11 yaşında şehit olan Hamza Nasır, Gazze’yi ayağa kaldırdı!

Hamza ailesine alışveriş yapmak için çıktığı sırada İŞGALCİ İsrail’in F16 savaş uçaklarının düzenlediği hava saldırısında şehit oldu.

İsrail’in Gazze’ye saldırıları sürüyor: Can kaybı 48’e yükseldi

Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırılarını sürdüren İsrail, sivil yerleşim alanları, altyapı sistemleri ve emniyet birimlerine ait noktaları vurdu.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Buzum, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze içindeki karakollar ve emniyete ait noktaları hedef aldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, İsrail saldırılarının Gazze ve Han Yunus kentlerinde yoğunlaştığını bildirdi.

Sabah saatlerinde devam eden İsrail saldırılarında, caddelerin ve altyapı sistemlerinin de hedefler arasında olduğu ifade edildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra da yaptığı yazılı açıklamada, sivillerin evlerinin ve kalabalık yerleşim alanlarının kasıtlı olarak hedef alınmasının Gazze halkını paniğe sevk ettiğini belirtti.

İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin farklı noktalarına düzenlediği saldırılarda yerleşim yerlerinin yanı sıra sokaklar ve ticari işletmeler de ağır hasar aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.