11 Maddede Güçlü Kadının Tarifi

Günümüz dünyasında her bir bireyin güçlü olmaya ihtiyacı var. Özellikle kadınların, modern dünyamızda bile hakkettiği değeri göremediklerini düşündüğümüzde çok daha fazla güçlü olmaya ihtiyaçları var. Gelin hep beraber güçlü kadın olmanın 11 adımını inceleyelim.

Doğduğu ilk günden itibaren kadın erkek eşitsizliğini yaşamaya başlayan, her babanın prensesi fakat dünyamızın ikinci plana itilen insanı olan kadınlar, güçlü olmak için bir erkeğin harcadığı çabadan çok daha fazlasını harcamak zorunda kalıyor.

7 milyarlık dünyamızda her alanda bugüne kadar unutulmuş, geri plana atılmış kadınlarımız artık bir birey olarak erkeklerin yaptığı her mesleği ziyadesiyle icra edebileceklerini ispatlamış ve bu yolda emin adımlarla devam etmektedirler. İşte bu güçlü kadınların, yolu emekten geçen 11 adımlık ”Güçlü kadın” olma serüveninin maddeleri…

1)Değerli olduklarını hissetmedikleri an ilişkilerini sonlandırırlar. Onlar için sevmekten ziyade sevilmek ve saygı görmek önemlidir.

2)Kendilerini her zaman geliştirme çabası içindedirler.

3)Kendilerini yönlendiren değil, kendilerine güvenen insanlarla vakit geçirmeyi birlikte olmayı tercih ederler.

4)Kötü bir iş veya ilişkide zaman kaybı yaşamamak için, kesin çizgileri vardır ve zaman onlar için kıymetlidir. Bu yüzden boşa kürek çekmezler.

5)Onlar hata yapmaktan korkmazlar çünkü hata da hayata dairdir ve tecrübe katar.

6)Erkekler tarafından cinsel obje olarak görülmek onların gözünde ucuzluktur.

7)Onlar için özel hayat özeldir ve asla yeni tanıştıkları insanlara uyanmak istemezler. Aşka ve güvene inanırlar.

8)Dertleşmek… Sorunlarını konuşup paylaşabilecekleri insanlarla olmak isterler.

9)Erkekler onları ağlatmaz çünkü onlar değer görmedikleri yerde vakit kaybetmez, ilişkiden uzaklaşarak göz yaşından daha kıymetli bir davranış ortaya koyarlar.

10)Yalnızlık, Adem’in kaburgasından yaratıldığı rivayet edilen kadına çok yakışır. Onlar yalnız kalmayı sever, bundan korkmazlar. Çünkü onların kendine has bir dünyası vardır ve bu dünyada tek kaldıklarında da mutludurlar.

11)Son olarak, güçlü kadınlar kendilerini taşıyabilecek olgunlukta erkeklerle olmayı tercih ederler.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı