adplus-dvertising

107 kilo eroinle yakalanan sanık: ‘600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım’

Hakkari’den İstanbul’a 107 kilo uyuşturucu sevkiyatı yaptıkları esnada, Kocaeli’de polise yakalanan ve cezaevine yollanan baba ve oğullarının da aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanıklardan İ.K, “Uyuşturucu bana değil, N.A.’ya aittir, kendisi bana ısrarla teklifte bulununca 600 bine sevkiyat için anlaştık. Teslimat olduktan sonra bana parayı verecekti fakat teslimat olmadığı için parayı alamadım. Eşim ve ailem mağdur vaziyettedir, evim başıma yıkıldı” şeklinde konuştu.
Takip et
107 kilo eroinle yakalanan sanık: ‘600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 13 Ekim 2021 tarihinde Kocaeli’de yaşandı. Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi ekipleri, tırlar ile uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı istihbaratına ulaştı. Ekipler tarafından belirlenen tırlar, fiziki ve teknik takibe alındı. Şüpheli iki tırın il sınırına girdiğini tespit eden polis ekipleri, operasyona start verdi. Otoyolda Kartepe geçişinde durdurulan tırların dorse iskeletini yaratan çelik profiller içerisine uyuşturucu gizlendiği tespit edildi. Narkotik köpeğinin yoğunlaştığı demir profilleri kesen polis ekipleri, 447 paket halinde 107 kilo eroin maddesi ele geçirdi. Olaya ilişkin İ.K. ile oğulları M.F.K., A.K. ve akrabaları M.M.K. tutuklandı.

107 kilo eroinle yakalanan sanık: ‘600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım’

“600 bine anlaştık teslimat olmadığı için parayı alamadım”

‘Uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama’ suçundan İ.K., M.F.K. A.K. ve M.M.K. hakkında açılan dava Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etti. Duruşma salonunda taraf avukatları ve M.F.K. bulunurken öbür sanıklar SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Savunması için söz hakkı verilen sanık İ.K., “Bu uyuşturucular bana değil, N.A.’ya aittir. 2010 senesinde silah suçuyla ilgili cezaevine girdim ve kendisini orada tanıdım. N.A. Yüksekovalıdır ve kendisi uyuşturucu kaçakçısıdır. N.A. bana uyuşturucu sevkiyatı için teklifte bulundu, ilk olarak kabul etmedim fakat ısrar edince kabul ettim. Uyuşturucuları N.A. ile tırın dorsesine yerleştirdik. 2 adet tırın dorsesine uyuşturucuyu yerleştirdik ve her bir araç için 300 bine yani toplam 600 bine anlaştık. Teslimat olduktan sonra bana parayı verecekti, teslimat olmadığı için parayı alamadım. Uyuşturucudan ne oğullarımın nede kuzenimin haberi vardı. 7 adet çocuğum var, şu an 3 kişi cezaevindeyiz. Eşim ve ailem mağdur vaziyettedir, evim başıma yıkıldı. Tahliyemi istiyorum” şeklinde konuştu.

107 kilo eroinle yakalanan sanık: ‘600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım’

“Üniversiteye hazırlanıyorum, uyuşturucudan haberim yoktu”

Uyuşturucudan haberi olmadığını belirten A.K., “Ben 18 yaşında lise son sınıf öğrencisiyim, üniversiteye hazırlanıyorum. Ben İstanbul’u görmek ve babama yardımcı olmak için o gün babamla yola çıktım, benim hiçbir şeyden haberim yoktu, tahliyemi istiyorum” diyerek konuştu. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.