104 Yaşındaki Mustafa Dedenin Sırrı Üç Besinde!

7 çocuk 70 torun sahibi 104 yaşındaki Mustafa Boğaz, gençlere taş çıkartan enerjisinin sırrını yoğurt, süt ve bala borçlu olduğunu belirtti.

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 104 yaşındaki Mustafa Boğaz, gençlere taş çıkartan enerjisiyle görenleri hayrete düşürüyor. Odun kesen, ot taşıyan, boya yapan Mustafa dede, merak edenler için uzun ve sağlıklı yaşamın sırrını da açıkladı.


SIRRI 3 BESİNDE SAKLI

7 çocuk 70 torun sahibi Mustafa dede, genç kalmanın sırrını arı gibi çalışamaya, yoğurt ve bala borçlu olduğunu söyledi. Doğal ve sağlıklı beslenmenin önemine değinen Boğaz, her gün bir kaşık balla süt içtiğini, tereyağı ve süt ürünlerini de bolca tükettiğini dile getirdi. Gençlik yıllarında bahçe ve tarla işlerinde çalışarak dinç kaldığını ifade eden Boğaz, “Tarlamızı, bahçemizi ekip biçerdik ve çalışırdık. Beslenmeme dikkat ederim, her gün bal yerim. Tereyağı, süt ürünleri yerim. Sağlıklı olmamda en önemli etken de bu olmuştur.” dedi.

“NAMAZIMI KILIYORUM, ORUCUMU TUTUYORUM”

Sabahları kalktığında tarlaya giderek çalıştığını, odun kestiğini, ot topladığını anlatan Boğaz, “Allah’a şükür 104 yaşına geldim, namazımı kılıyorum, orucumu tutuyorum. Hatta bana ‘Oruç falan tutma, dayanamazsın’ dediler ama ben orucumu da tutuyorum, namazımı da kılıyorum.” diye konuştu.

Mustafa dedenin günlük yaşamından kareler;


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı