1000 TL yardım parası için kapsam dışı ne demek? Kapsam dışı uyarısı ne anlama geliyor?

Kapsam dışı uyarısı nedir, 1000 TL yardım nasıl alınır, pandemi sosyal yardım parasına nasıl başvurulur? Koronavirüs sebebiyle milyonlarca kişi 1000 TL tutarındaki yardım desteği için başvuruda bulundu. Başvuramayan vatandaşlar ise yardım desteğini nasıl alacakları sorusuna yanıt arıyor. e-devlet yardım başvurusu nasıl yapılır? haberimizde.

Kapsam dışı uyarısı ne anlama geliyor? Kapsam dışı uyarısı alan ve 1000 TL sosyal yardım parasını almak için bekleyen batandaşlar aramalara başladı. Virüs salgını sebebiyle 1000 TL sosyal yardım parasına başvuran vatandaşlar müracaat sayfasında kapsam dışı uyarısı aldı. Peki kapsam dışına çıktı uyarısı ne anlama geliyor? Kapsam dışına çıkanlar 1000 TL yardım parası alamayacak mı? İşte cevabı.


PANDEMİ KAPSAM DIŞI NE DEMEK?

Pandemi kapsam dışı uyarısı alan kişiler bu müracaattan faydalanmazlar. E-Devlet üstünden yapılan yardımlara her vatandaşın başvurma hakkı bulunmuyor.

KİMLER 1000 TL YARDIM PARASI ALABİLECEK?

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

5510 sayılı yasanın 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri faydalanamayacak.

5510 sayılı yasanın 4/C maddesi kapsamındaki memurlar yararlanamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir yahut aylık alanlar yani emekliler yararlanamayacak.


İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden yararlananlar faydalanamayacak.

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden yararlananlar faydalanamayacak. Ödemenin zamanı ve biçimi değerlendirmeler ardından açıklanacak.

BAŞVURULARDA GELİR KISTASI KOŞULU YOK

Başvurularda herhangi bir gelir kıstası koşulu bulunmuyor. Fakat e-Devlet üstünden açılan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu bölümünde, başvurucunun iş ve sosyal vaziyeti, aylık geliri, çocuk sayısı, kirada oturup oturmadığı, en son gelen su, gaz ve elektrik faturası bedelleri ile banka ve birikim bilgilerine ilişkin kapsamlı sorular yöneltiliyor.

Bakanlık, ön müracaatlara ilişkin araştırmalar neticesinde, desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilen hanelere ödemeleri yapacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı