adplus-dvertising

100 Kişilik Ekip Kayıp Ağabeyi Arıyor

Batman’da 7 gün önce kaybolan 48 yaşındaki oto galerici M. Sahil Tuncer bir türlü bulunamıyor. Tuncer’in yakınları ise dağ bayır kendisini arıyor.
Takip et
100 Kişilik Ekip Kayıp Ağabeyi Arıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Batman’da 7 gün önce kaybolan Salih Tuncer’den haber alınamıyor. Kurşunlanmış şekilde bulunan arabanın Tuncer’e ait olduğu belirlendi fakat kendisi bir türlü bulunamıyor.

9 Eylül tarihinde alacaklarını tahsil etmek üzere evden çıkan Salih Tuncer, bir daha ortalarda görünmedi. Kendisinden hiçbir şekilde haber alınamayan Tuncer’in yakınları da durumu polise bildirdi. Evli ve 5 çocuk babası olan Tuncer için yapılan arama çalışmalarında, Batman’dan 30 kilometre uzaklıkta kurşunlanmış şekilde arabası bulundu. Araçta kan ve kurşun izlerine rastlandı.

100 Kişilik Ekip Kayıp Ağabeyi Arıyor

Olayın yaşandığı gün kameralara yakalanan bir şahıs gözaltına alındı. Şahsın emniyetteki sorgusunda hiçbir şekilde konuşturulamadığı öğrenildi. Tuncer’in yakınları ise yaklaşık 100 kişilik bir ekip kurarak, kendisini aramaya başladı. Arama çalışmalarının 7’inci gününde de herhangi bir ize rastlamayan yakınları, yetkililere seslendi.

KAN DAVASI ÇIKSIN İSTEMİYORUZ

Salih Tuncer’in kardeşi Celal Tuncer, olayla ilgili olarak basına konuştu. Celal Tuncer, olayın bir kan davasına dönüşmesine istemediklerini belirtti ve “ “Ağabeyim galericilik yapıyor. Sağa sola parasını kaptırmış birkaç kişiye bunlarda planlayarak 3 ile 4 kişi bizim düşüncemiz birlik olup ağabeyimi kaçırdılar. Kaybolduğu günün 2 gün sonrası ağabeyimin arabasını kendi imkanlarımızla bulduk. Batman çayı kenarında kurşunlanmış şekilde bulduk ve aracın içerisinde kan izleri bulunmaktaydı. Hemen durumu polise bildirdik polis olay yerine gelerek gerekli kirimi nal incelemeleri yaptı. Bu yapılan incelemelerin ardından 1 kişi gözaltına alındı. Bu gözaltına alınan kişi konuşmuyor yakalanan şüpheli konuşmadığı içinde ağabeyimi öldürülmüş mü? Yoksa bir yere mi saklanılmış, birilerine mi teslim etmiş hiçbir şekilde konuşmuyor. Bizde devletimizden bu olaya bir çözüm bulmasını istiyoruz. Şüpheli olarak alınan kişinin konuşturulmasını istiyoruz. Mağdur durumdayız çıktığımız arazi aramasında 100 kişi bulunmaktadır. Bir haftadır her gün sabahtan akşama kadar akraba ve dostlarımız çıkıp derelerde dağlarda ağabeyimi arıyoruz. Devletimizden yapan kişinin cezaevinden alınıp sorgulanmasını istiyoruz. Tutuklanan kişi konuşmuyor cezaevine gönderiliyor alınan kişi içeride yatsın bende ağabeyimi arayacağım. Bu kadar insana yazık değil mi, ölüyse ölümüzü gömüp biran önce hayatımıza devam edeceğiz. Yoksa bu şekilde olursa kan davasına dönüşür açık ve net söylüyorum yarın başka bir durum olduğunda devlet bana gelip söylemesin neden bunu yaptın. Yakalanan kişinin ceza evinden alınıp sorgulanmasını istiyoruz. Emniyet yetkilileri bana diyor ki kanunlar buraya kadar ben 44 yaşındayım Türkiye’de ilk defa böyle bir şey görüyorum. Arazide arama çalışmalarımızda değil 100 kişi, bin kişide olsak aylarca da arasak bu kırsalda ağabeyimi bulamayabiliriz. Eğitimli köpekler diyorlar jandarma, AFAD diyorlar bu sabah gelmişim jandarma asfalt üzerinden 20 asker ilerliyordu. Ağabeyimin alacakları var kendi parası peşinden giderken ağabeyime böyle yaptılar” ifadelerini kullandı. Celal Keleş, ağabeyinin yakınlarıyla birlikte 1 haftadır uyku uyumadıklarını belirtti ve “Devletin imkanlarından faydalanmak istiyoruz. Bize yardım edilsin. Ağabeyimin cesedini bulalım. Huzurla toprağa verelim. İnsanlar perişan oldu” diye konuştu.

100 Kişilik Ekip Kayıp Ağabeyi Arıyor
100 Kişilik Ekip Kayıp Ağabeyi Arıyor
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.