10 Yıllık Bale Eğitimi, 13 Yaşında Şöhret Getirdi

İzmir’de yaşayan 13 yaşındaki bale öğrencisi Selen Gür, yaz okulu için gittiği Monako’da dünyanın en prestijli bale okullarından birisi olarak kabul edilen Academie Princesse Grace’de 1 haftalık eğitim aldı. Eğitim süresince çok beğenilen Selen Gür, okuldan tam burs kazanarak uluslararası bir başarı kazandı.

İzmir’de yaşayan 13 yaşındaki bale öğrencisi Selen Gür, Karşıyaka Belediyesi’nin bale kursuna 10 yıldır öğrenci olarak devam ediyor. Ailesi tarafından 3 yaşında bale kursuna gönderilmeye başlanan Gür, yaz okulu için gittiği Monako’da dünyanın en prestijli okullarından sayılan Academie Princesse Grace’den tam burs kazanarak kendisini uluslararası platformda tanıttı.

Dünyanın birçok yerinden gelen genç yetenekleri eğitime alan ve standartlara uyan çocuklara tam burs imkanı sağlayarak kendi bünyesinde yetiştiren okul, Selen Gür’ün performansıyla büyülendi.

10 Yıllık Bale Eğitimi, 13 Yaşında Şöhret Getirdi
Selen Gür

10 BİN ÖĞRENCİ KATILDI SADECE 7 KİŞİ SEÇİLDİ

AA’ya verdiği röportajda Gür, mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: Sevinçten ağladım. Bale, benim için anlatılamayacak kadar güzel bir şey. Zorla değil isteğimle, çok severek yapıyorum. Okula kabul edildiğimden beri kendimi daha özel hissediyorum. Beni layık gördükleri için onur duydum. Ülkemi temsil etmek bana gurur veriyor.

Mülakata katılan 10 bin öğrenci arasından seçilen 7 balerinden birisi olan Gür, eğitim hayatına Monako’da devam edecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı