10 Kasım’a Özel Antalya’da Dev Ebru Faaliyeti

Antalya'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yıl dönümüne özel olarak 81 metrekarelik ebru sanatı çalışması gerçekleştirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ortak bir organizasyonla 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri düzenledi. Organizasyonda 81 metrekarelik dev ebru çalışması gerçekleştirildi.


Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümünün anısına 81 metrekareden oluşan bir ebru çalışması yapıldı. Etkinliğe Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı katıldı.

81. YIL DÖNÜMÜ İÇİN 81 METREKARE EBRU

Gencinden yaşlısına Antalya’lı vatandaşlar bir araya gelerek fırçalarını suya batırdı. 120 kişiden oluşan ekibin 4 ay süren çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya koyulan eserde, 5 ton su 200 tüp ebru boyası kullanıldı.

Ebru çalışması tamamlandığında üzerinde 81 adet ay yıldız, Atatürk’ün dev bir resmi, 81 ile özel temsili fotoğraflar ve “Ne mutlu Türk’üm diyene, Atam izindeyiz” ifadeleri yer aldı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı