10 Kasım Resmi Tatil Mi? 10 Kasım Nedir? 10 Kasım Hangi Gün?

10 Kasım'ın yaklaşması ile vatandaşlar, 10 Kasım nedir, 10 Kasım resmi tatil mi, 10 Kasım'da ne oldu gibi soruları sormaya başladılar. Cevaplar haberimizde

Türk halkı için yas günü olan 10 kasım bu yıl ne zaman, hangi güne denk geliyor ve 10 Kasım’da ne oldu soruları sorulmaya başlandı. Atatürk 10 kasım 1938 günü hayatını kaybetti. Bu yılda Atatürk’ü ölüm yıldönümünde özlem ve saygı ile anacağız. Peki 10 Kasım resmi tatil mi olur?

10 KASIM RESMİ TATİL Mİ?

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım için geri sayım başladı. Türk milleti için yas günü olan 10 Kasım bu yıl pazar gününe denk geliyor. Peki 10 Kasım resmi tatil midir?

Türk halkının acı günü olan 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk vefat etti. 10 Kasım 1938 günü saat 9’u 5 geçe hayatını kaybeden Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına 10 Kasım günü farklı etkinlikler yapılarak ulu önder sevgi, saygı ve özlemle anılır.,

10 KASIM NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün çok sevdiği ülkesine ve yaşama veda ettiği gündür 10 Kasım. 1938 senesi 10 Kasım günü saat 9’u 5 geçe aramızdan ayrılan Atatürk o gün farklı etkinliklerle anılır. 10-16 Kasım haftası; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk’ün konuşmalarının kendi sesinden verildiği, Atatürk’le alakalı filmlerin oynatıldığı Atatürk’ün anıldığı hafta olarak Türk milleti tarafından kutlanır. Atatürk’ün aramızdan ayrılığı gün, Anıtkabir ziyaret edilir, Ankara’da resmi tören gerçekleştirilir. Her 10 Kasım’da Türkiye’de hayat durur ve bayraklar yarıya iner.

10 Kasım ülkemizde tatil değildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı