10 Kasım Atatürk Video ve Paylaşımları Sosyal Medyada!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatük'ün ölümünün 81'inci yılına dair birçok kurum ve kuruluş paylaşımlarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81’nci yılı kapsamında birçok kurum ve kuruluştan Mustafa Kemal Atatük paylaşımı yapıldı. Bu paylaşımlar Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlara duygusal anlar yaşattı.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da okuduğu şiir ile Atatürk’ün 81’inci yıl dönümüne dair paylaşımda bulundu. Ekrem İmamoğlu’nun okuduğu şiir Atatürk’e olan özlemi dinleyenler içerisinde hissettirdi.

“Bandırma’nın güvertesinde başın dik, için umut dolu ayrıldığın bu şehir, sana hasret.

Yıllar sonra kurtarıcısı olarak döndüğünde seni aşkla kucaklayan bu şehir, sana hasret.

Dolmabahçe’ye çıkan her sokak, izinin olduğu her köşe bucak, sana hasret.

Dalgalanan her bayrak yarım, seni ansızın uğurlayan bu şehir, sana hasret.”


10 Kasım Atatük’ü Anma Günü’ne 1 gün kala Bakanlık Sinema Genel Müdürlüğü arşivlerinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk’ün hiç yayınlanmamış bir görüntüsü de ortaya çıktı.  Bu görüntüyü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Twitter hesabında paylaştı ve bu görüntüler de insanların içerisinde izler bıraktı.

Siyasi ve sanat dünyasından birçok kişi Atatürk için 10 Kasım paylaşımları yaparken takımlarda sahaya çıktıkları formalar ile Atatürk’ün 81’nci yıl dönümünü andı.

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı