1 Mayıs yürüyüşü yapmak isteyen 84 kişi gözaltına alındı

1 Mayıs kutlamalarına izin verilen yerler yerine Taksim’e çıkmak isteyen kişi ve kişiler emniyet mensubu personel tarafından engellendi. Taksim’e çıkmak isteyen 84 kişi gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.


1 Mayıs İşçi Bayramı daha önce de olduğu gibi hepimizi üzen olaylara şahitlik ediyor. Kutlamaların izin verildiği yerlerde bayramı kutlamak yerine artık bir sembol haline gelen Taksim’de yürüyüş yapmak isteyen kişi ve kişilere karşı polis önlem aldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren çok sayıda emniyet mensubu halkın güvenliğini sağlamak ve Taksim’de yapılacak herhangi bir yürüyüşü engellemek için bütün gücüyle çalışmaya başladı.

84 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Taksim’e çıkan birçok semtte toplanan kişiler, gruplar halinde Taksim’e çıkmak istediler. Özellikle Şişli, Mecidiyeköy, Beyoğlu ve Beşiktaş’ta bir araya gelen yüzlerce kişi sokaklardan Taksim meydanına ulaşmak istediler. 1 Mayıs İşçi Bayramını bile eylem yapmak ve art niyet için kullanacak kişiler amaçlarına ulaşamadan polis tarafından gözaltına alındı. Taksim’e çıkan yollarda polisin izin vermediği gösteriler ve yürüyüşler neticesinde kayıtlara geçen bilgilere göre toplamda 84 kişi gözaltına alındı.

BAKIRKÖY’DE HEYECAN DOLU ANLAR YAŞANIYOR

1 Mayıs kutlamalarına izin verilen yerler arasında Bakırköy’de vardı. Bakırköy’de kutlama alanına çok sayıda insan giriş yaparak kutlamalarına başladılar. İzinsiz gösteri ve konuşma yapmak yerine, kutlama alanında yapılan konuşmalar herkesin heyecan dolu anlar yaşamasına sebep oldu. 1 Mayıs kutlamaları Bakırköy’de heyecanlı bir hal aldı. 1 Mayıs yürüyüşü yapmak isteyen kişiler alana giriş yaparak birbirleriyle oldukça neşeli saatler geçiriyorlar.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.