1 haftadır kapalı olan Ertuğrul Gazi Caddesi ders konusu oldu

Esenyurt’un popüler caddelerinden bir tanesi olan Ertuğrul Gazi Caddesinde 1 haftadır trafiğe kapalı! Bölgede yaşanan çatlaklar sebebiyle ‘çatlak ölçer’ cihazları cadde üzerinde farklı konumlara yerleştirildi ve cihazların olduğu yerler trafiğe kapatıldı. Bunu fırsat bilen İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri, caddeyi canlı bir laboratuvar haline getirdi.


İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi olan Esenyurt’ta ilginç bir olay meydana geldi. Evlerde, dükkanlarda ve yollarda oluşan çatlaklar sebebiyle 1 haftadan uzun bir süredir trafiğe kapalı olan Ertuğrul Gazi Caddesi’nde gelişmeler yaşanıyor. Cadde halen trafiğe kapalı bir şekilde fakat her zamankinden daha fazla öğrenci bu caddeyi ziyaret ediyor. Geneli mühendislik öğrencisi olan kişiler, caddeye giriş yaparak çatlakların sebebini araştırıyor. Tecrübe kazanan öğrenciler, derslerini icra ederken aynı zamanda görevlilere de yardımcı oluyorlar.

ÇATLAK ÖLÇER İLE ARAŞTIRMA YAPILIYOR

Birçok mahalle, cadde ve sokakta bulunan evlerde oluşan ani çatlaklar sebebiyle ekipler herkesi tahliye etmişti. Gerekli araştırmadan sonra tekrar evlerine dönen vatandaş halen evlerinde tedirgin bir şekilde yaşıyor. Binaların altındaki esnaf ise kepenkleri kapalı bir şekilde ekiplerin açıklayacakları raporu bekliyorlar. Ertuğrul Gazi Caddesi’ne öğrenci akını devam ediyor fakat ekipler bazı binalara ‘çatlak ölçer’ cihazı koyup durumu araştırıyor.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CADDEYE AKIN ETTİ

Kısa zaman önce bünyesinde bulunduğu İstanbul Üniversite’nden ayrılan fakat halen üniversiteye bağlı olan Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi, Maden Mühendisliği öğrencileri çatlakların oluştuğu Ertuğrul Gazi Caddesine gelerek ders hocaları eşliğinde araştırmalar yapılıyorlar. Caddeyi canlı bir laboratuvar haline getiren öğrenciler, hocaları ile numuneler üzerinde test yapıyorlar. Fakülteye bağlı akademisyenler ise haberlerde gördüğü çatlağın, dersin konusu olduğu için caddeye geldiklerini dile getirdiler.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

İlginizi Çekebilir

Otomobiliyle köpeğe çarpan sürücü dünyaya insanlık dersi verdi

Otomobiliyle köpeğe çarpan sürücü dünyaya insanlık dersi verdi

Şanlıurfa'da karşıdan karşıya geçmeye çalışan köpeğe çarpan otomobil sürücüsü, köpeğin hayatını kaybettiğini görünce saatlerce kalp masajı yaparak köpeği tekrar hayata döndürmek istedi. Olay yerine veteriner, emniyet ekipleri ve aynı zamanda belediye başkanı da geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.