adplus-dvertising

1 çocuk annesi kadını komşu eziyeti, hayatından bezdirdi

Antalya’da bir çocuk annesi güvenlik görevlisi Yasemin Özçengel, üst kattaki kadın komşusundan gördüğü şiddet ve baskı sebebiyle yaşamının çekilmez hale geldiğini öne sürdü. Korkusundan evine giremeyen kadın, arkadaşının evine sığınarak, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
Takip et
1 çocuk annesi kadını komşu eziyeti, hayatından bezdirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konyaaltı ilçesinde yaşayan bir çocuk annesi, özel güvenlik görevlisi Yasemin Özçengel, 10 senedir kirada yaşadığı dairesinde iddiasına göre son zamanda, üst kattaki kadın komşusunun şiddet ve hakaretlerine uğramaya başladı. Geçtiğimiz temmuz ayında başlayan iki komşu arasındaki gerginlik artarak devam etti. Komşusunun kendisine neden cephe aldığını anlayamayan Özçengel’in, yaşamı 11 aydır çekilmez bir hale geldi.

1 çocuk annesi kadını komşu eziyeti, hayatından bezdirdi

Özçengel, bir çok defa komşusunun hakaret ve tehditlerine maruz kaldı. Defalarca komşusu hakkında şikayetçi olan ve bir netice alamayan Yasemin Özçengel, biber gazına maruz kalmasının sonrasında oğlunu il dışına babasının yanına gönderdi. 10 senedir oturduğu dairesinden başka bir eve taşınmak için eşyalarını toplayan Özçengel’in karşısına bu defa yüksek kira fiyatları çıktı. Korkudan evine gelemeyen kadın, kent merkezinde bir arkadaşının yanına sığındı.

Oğlunun ve kendinin hayati tehlikesinin olduğunu söyleyen Özçengel, kimseden sadaka istemediğini, yalnızca probleminin hukuki yoldan çözülmesini ve bir başka eve taşınarak oğluyla huzurlu biçimde yaşamak olduğunu belirtti

“10 senelik evimden eşyalarımı topladım”

Yasemin Özçengel, ara komşusunun sataşmaları olmasına karşın ona hiç yanıt vermediğini ama son 1 senedir hakaret ve tacizlerinin şiddetini arttırdığını belirtti.

1 çocuk annesi kadını komşu eziyeti, hayatından bezdirdi

Bir çok defa polis merkezine gittiğini olayın yargıya intikal etmesine karşın kadın komşusunun hiç durulmadığını savunan Özçengel, “Kapımın önüne çöpler koydu. Şuan evime giremiyorum. Mağdur durumdayım, korkumdan çocuğumu babasına göndermek mecburiyetinde kaldım. Ailecek bana tuzak kurup tehdit hakaret ediyorlar. En son yüzümüze biber gazı sıktı oğlum astım nöbeti geçirdi. Çocuğumun da can güvenliği olmadığı için sınavları olmamasına karşın babasının yanına göndermek mecburiyetinde kaldım. Eşyalarımı topladım öyle bekliyorum” diyerek konuştu.

1 çocuk annesi kadını komşu eziyeti, hayatından bezdirdi

“Oğlumla huzurlu yaşamak istiyorum”

Fiyatların aşırı yüksek olması sebebiyle ev bulmadığını, korkusundan evine getiremediğini ve bir arkadaşının yanına sığındığını dile getiren Özçengel, “Sığıntı yaşamı yaşıyorum, çaresiz kaldım. Polis eşliğinde evime girip çıkabiliyorum. İşe gidip gelirken, küfür, tehdit, hakaret ediyor. Mobbing falan değil, bildiğiniz şiddete maruz kalıyorum. Kendisine bir senedir yanıt vermiyorum. Beni bırakın 11 yaşındaki çocuğuma iftiralar atıyor. Korkuyorum. Şehir değil, ülkem bile değiştirmeyi düşünüyorum. Eski eşime kadar ulaşmışlar. Devletimin bana sahip çıkmasını istiyorum. İnsani olarak yardım talebinde bulunuyorum. Çocuğumdan ayrı kaldım, yaşamım alt üst oldu. Ben devletime kanunlara sığınıyorum. Yardım derken maddi manada değil, ben kiralık ev arıyorum. İstediğim tek şey oğlumla huzurlu yaşamak” şeklinde konuştu.

1 çocuk annesi kadını komşu eziyeti, hayatından bezdirdi

“Arkadaşımın evine sığındım”

Aylardır başvurmadığı yer kalmadığını ve bir netice alamadığını kaydeden Yasemin Özçengel, “Taşınmak zorundayım ama ev bulamıyorum. Bu Şekilde korkudan geçici olarak arkadaşımın yanına sığındım. Evim varken sokakta kaldım. Can güvenliğim yok. Hukuki süreçten daha bir netice elde edemedim. Yalnızca şikayet etmekle kalıyorum. Polise gidiyorum, ‘şikayet edin’ diyorlar, oluyorum ama netice çıkmıyor. Ben yalnızca çocuğumla huzurlu yaşamak istiyorum, başka bir şe istemiyorum” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.